Zakopali psa żywcem – poparzone zwierzę uratowano. Przemiana robi wrażenie

zakopali psa żywcem

Zakopali psa żywcem – na szczęście nad zwierzęciem czuwała opatrzność. Odnaleźli je dobrzy ludzie, którzy nie pozostali obojętni na los czworonoga. Mimo skrajnego wycieńczenia, poparzenia, opuchlizny i niesamowitym ubytkom sierści, pies po miesiącach zaczął dochodzić do siebie. W sieci pojawiły się zdjęcia, ukazujące jego metamorfozę. 

Zakopali psa żywcem – wycieńczone i poparzone zwierzę uratowano

Jak widać, takie rzeczy dzieją się na całym świecie. Ludzie wciąż gotują zwierzętom istne piekło. Niczego niewinne istoty często traktowane są jak zabawki. Gdy tylko zaczynają sprawiać problem lub się nudzą – zostają porzucane. Niejednokrotnie słyszy się o psach zostawianych w lasach tudzież przy drogach. Tym razem ktoś posunął się jeszcze dalej. A to dlatego, że na Hawajach postanowiono zakopać psa żywcem. Pupila odnaleziono na plaży O’ahu w lipcu. Był w opłakanym stanie i nie dawano wielkich szans na jego przeżycie. Weterynarze się jednak nie poddali, czego efekty są naprawdę zdumiewające. Pies był pochowany w piasku, miał liczne poparzenia – prawdopodobnie od słońca. Skutkiem tego były ubytki sierści, które lekarze ocenili na aż 90% całej powierzchni ciała. Poważnie ranione były też przednie łapy zwierzaka.

ZOBACZ TAKŻE: TRASA NA GIEWONT PONOWNIE OTWARTA! DOKONANO RENOWACJI, MA BYĆ BEZPIECZNIEJ

Przemiana zwierzęcia robi kolosalne wrażenie

Pies miał wiele szczęścia w nieszczęściu – trafił bowiem w końcu pod opiekę ludzi z sercem. Ci zrobili wszystko aby okaleczone zwierzę doszło do pełni sprawności i odzyskało radość z życia. Czworonogiem zajęła się klinika Aloha Affordable Veterinary Services.

zakopali psa żywcem

Psinkę nazwano imieniem Leialoha. Dostała także osobistą opiekunkę Amandę. Ta z kolei stara się ją na nowo przystosować do życia między ludźmi. Nie jest to jednak łatwe ze względu na traumatyczne przeżycia. W śledzenie losów zwierzęcia zaangażowało się wielu internautów. Amanda czuje ich ogromne wsparcie i dzieli się z nimi codziennymi aspektami z życia uratowanego pupila. Jak głoszą najnowsze doniesienia, pies jest już niemal gotowy, aby w końcu zacząć normalne życie. Prawdopodobnie trafi do nowej rodziny.

zakopali psa żywcem

źródło zdjęć: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.