Szlak na Giewont w końcu otwarty. Był zamknięty od tragicznej burzy

szlak na giewont

Szlak na Giewont w końcu otwarty. Niezmiernie często wybierana przez turystów trasa była zamknięta od 22 sierpnia – a więc od momentu tragicznej w skutkach burzy, podczas której po polskiej stronie śmierć poniosły 4 osoby, w tym dwoje dzieci. Zdecydowano się ją odnowić. Przy okazji poprawiono tam bezpieczeństwo. Od teraz zwiedzający ponownie mogą wchodzić na Giewont.

Szlak na Giewont w końcu otwarty. Był nieczynny od czasu tragicznej burzy

Popularny szlak na Giewont zamknięto 22 sierpnia – własnie wtedy miejsce miała tragiczna burza, podczas której zginęły 4 osoby. Poszkodowanych było jednak o wiele więcej, niektórzy do dziś nie doszli do pełnej sprawności. Władze Zakopanego już od dawna planowały renowację znanej górskiej trasy, jednakże przykre wydarzenia przyspieszyły te działania. Właśnie dziś wznowiono tam ruch. Jak podaje porta rmf24.pl, na trasie zainstalowano nowe łańcuchy, które mają ułatwiać wspięcie się na szczyt. Ponadto na nowo ułożono ścieżkę, która mocno ucierpiała podczas burzy, lawin, a także poprzez ciągłą eksploatację. Pozbyto się niestabilnych kamieni tak, aby poprawić bezpieczeństwo turystów.

ZOBACZ TAKŻE: RZĄDOWY SAMOLOT POLECIAŁ PO SIATKARZY!

Tragiczna burza na Giewoncie

O tragicznych wydarzeniach w Tatrach pod koniec sierpnia mówiła cała Polska. Tragedia osiągnęła ogromne rozmiary. Podaje się, że poza ofiarami poszkodowanych mogło być nawet ponad 150 osób. Wtedy też trwała dyskusja na temat warunków pogodowych, w jakich ludzie zdecydowali się podążać w góry. Prognozy nie były bowiem sprzyjające.

Nie zabrakło także zarzutów w stronę stojącego na szczycie krzyża – według wielu, to on ściągnął na turystów pioruny. Mało tego, pewne środowiska nawoływały do usunięcia go z Giewontu. Kategorycznie sprzeciwiły się temu władze Zakopanego.

źródło zdjęcia: portalsamorzadowy.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.