Zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych! Jakie grożą nam kary?

Zakaz jedzenia i picia

Niosąca coraz większe spustoszenie pandemia koronawirusa sprawia, że rząd wprowadza kolejne obostrzenia, aby w miarę możliwości jak najbardziej zminimalizować możliwość zakażenia się. Po ogłoszeniu całej Polski strefą żółtą i dodatkowych restrykcjach, pojawiły się kolejne – zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych.

Zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych!

Na dniach odbyła się konferencja ministra zdrowia i premiera. Powodem był znaczny przyrost ilości osób zakażonych koronawirusem jak i ofiar. Przypomnijmy, że na ten moment odnotowano na całym świecie ponad 38 mln przypadków, z czego ponad milion to ofiary śmiertelne. Liczba chorych w Polsce również stale rośnie. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 6,5 tys. chorych.

 

ZOBACZ TAKŻE: ŁUKASZ SZUMOWSKI W SZPITALU! POPRZEDNI TEST DAŁ FAŁSZYWY WYNIK!

Rząd regularnie zaostrza obostrzenia. Przypomnijmy, że cała Polska znajduje się w strefie żółtej, a co za tym idzie – obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ponadto zmniejszono liczbę osób mogących brać udział w przyjęciach okolicznościowych. Tym razem władze poinformowały o zakazie jedzenia i picia w miejscach publicznych. Co więcej, jeśli zamówimy danie na wynos z restauracji, musimy je zjeść dopiero w domu. Zakaz dotyczy nie tylko kawy, hamburgerów czy nawet wody, ale także… gumy do żucia.

Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 zł, a jeżeli sprawa trafi do wyższej instancji, grzywny zaczynają się od 5 tys. zł.

Taki sam nakaz obowiązywał wiosną. Według obowiązującej wtedy interpretacji przepisy nie zawierały wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma, więc zasada jest taka sama – poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zakaz ten nie dotyczy osób uprawiających sport. Warto jednak zauważyć, że definicja sportu nie jest sprecyzowana, stąd może prowadzić to do wielu niedomówień i problemów.

źródło: dziendobry.tnp.pl, wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.