TikTok: rzucają dziećmi dla lajków! Kolejny koszmarny trend [WIDEO]

tiktok rzucają dziećmi

TikTok: rzucają dziećmi dla lajków! Kolejny koszmarny trend w popularnym portalu stał się faktem. Dorosłe osoby po raz kolejny robią wszystko, aby za wszelką cenę zdobyć popularność. Najgorsze jest jednak to, że na wszystkim mogą ucierpieć niewinne dzieci. W sieci pojawiły się nagrania nowego wyzwania w TikToku. Sprawą zainteresował się między innymi portal SuperExpress oraz socjolog wychowania – prof. Jakub Andrzejczak. Specjalista bije na alarm i w swoich social media ostrzega przed tego typu aktywnością. Poniżej prezentujemy wideo, które ukazało się na Facebooku prof. Jakuba Andrzejczaka.

TikTok: rzucają dziećmi dla lajków! Kolejny koszmarny trend na TikToku, do czego jeszcze posuną się ludzie aby zdobyć popularność?

TikTok nie przestaje zaskakiwać – i to niestety w ten jakże negatywny sposób. Po serii przedziwnych wyzwań, w których chętnie udział brała młodzież z całego świata, można odnieść wrażenie, że miarka się przebrała.

Tym razem w serwisie modne jest wyzwanie, polegające na… rzucaniu dzieckiem. Wszystko w akompaniamencie słów zagranicznej piosenki, które brzmią następująco:

Nie kochanie, nie możemy mieć dziecka. Jeśli nie wykonasz planu B, s***, to jest plan C.

Po odśpiewaniu tego fragmentu, prawdopodobnie rodzice maluchów, rzucają swoimi pociechami. Z dużą dozą prawdopodobieństwa dzieci lądują na miękkich łóżkach, co widać nawet na niektórych materiałach. Jednakże już sama idea i pomysł są kontrowersyjne i szokujące.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE NAGRANIE PROSTO Z POLSKI – PIES WYPADŁ Z PRZYCZEPKI I BYŁ CIĄGNIĘTY ZA ROZPĘDZONYM SAMOCHODEM. WŁAŚCICIEL PRZEWOZIŁ ZWIERZAKA W CIEMNYM ZAMKNIĘCIU [WIDEO]

Profesor Jakub Andrzejczak nie pozostawia suchej nitki na obserwowanym zjawisku

Do całej sytuacji w swoich social mediach odniósł się uznany socjolog wychowania, prof. Jakub Andrzejczak. Według niego, to co aktualnie dzieje się na TikToku jest karygodne. Jednakże, konsekwencje obserwowanych działań mogą objawiać się nawet za kilka lat – u pokoleń, które właśnie kształtują swój światopogląd i zewsząd zalewane są tego typu materiałami.

Na Facebooku specjalisty można przeczytać:

Jeśli świat cyfrowy ma ochotę stawiać potrzebę wirtualnego uznania, egzemplifikowaną patolajkami ponad współodczuwanie, to niech weźmie na siebie pełną, społeczną odpowiedzialność za kolejne pokolenia.

Prof. Jakub Andrzejczak opublikował także wideo prezentujące omawiane wyzwania. Nagranie:

źródło: SuperExpress, Facebook – Jakub Andrzejczak – rodzicielstwo i dzieciństwo w świecie cyfrowym

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.