Łukasz Szumowski w szpitalu! Poprzedni test dał fałszywy wynik!

Łukasz Szumowski

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu. Jak informują „Fakty” TVN oraz portal Wirtualna Polska, Szumowski trafił do jednej z placówek z objawami koronawirusa. Jak się również okazuje, poprzedni wynik testu na obecność SARS-CoV-2 wyszedł u niego prawdopodobnie fałszywie!

Ponownie głośno w mediach zrobiło się na temat byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przypomnijmy, że pod koniec września niemal wszystkie portale donosiły o tym, że wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 u Łukasza Szumowskiego wyszedł pozytywnie. Wówczas sam były minister potwierdził tę informację. Jak również pamiętamy, dzień później paparazzi zrobili zdjęcia Szumowskiemu, kiedy wracał z zakupów.

Były minister tłumaczył wtedy, że wyzdrowiał i zakończył kwarantannę zaledwie dzień po tym, jak jego wynik wyszedł pozytywnie. Dodajmy, że w mediach pojawiały się informacje, że miał on się zarazić wirusem podczas wakacji w Hiszpanii. Wówczas były minister resortu zdrowia zdementował te pogłoski dając jasno do zrozumienia, że zakażenia nabawił się w Polsce.

Łukasz Szumowski w szpitalu!

We wtorkowy wieczór portal Wirtualna Polska poinformował, że Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Doniesienia te potwierdzili również dziennikarze „Faktów” TVN. Jak donoszą media, były minister zdrowia ma problemy z oddychaniem i duszności, które są na tyle poważne, że Łukasz Szumowski w szpitalu potrzebuje specjalistycznej opieki.

Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku – powiedział portalowi WP Łukasz Szumowski.

Natomiast w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem tłumaczył:

Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza

Według nieoficjalnych informacji, które podaje portal Wirtualna Polska, Szumowski zaraził się koronawirusem od swojej córki, która zakaziła się w szkole. Jak również donoszą niektóre portale, chora ma być małżonka Szumowskiego, jednak nie potwierdziła ona tych informacji. W rozmowie z radiem RMF FM zaznaczyła tylko, że odbywa wraz z rodziną domową kwarantannę.

Jak udało się również ustalić, Łukasz Szumowski w szpitalu jest pod doskonałą opieką i przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Zobaczcie również: Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Zakażona jest również rodzina byłego ministra zdrowia

Źródło: Wirtualna Polska, TVN 24, Instagram.