Zagrożenie nad Polską – grad wielkości piłek tenisowych!

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin nad Polską przeszły chmury burzowe, które niestety spowodowały liczne zniszczenia. Upały, podczas których temperatura dochodzi nawet do 35 stopni. W naszym kraju można poczuć się jak na egzotycznej wyspie. Zagrożenie nad Polską – burze i grad wielkości piłek tenisowych! 

Upały w Polsce jak zapobiegać

W tym roku nie było szansy przeżyć wiosny, ponieważ od razu po zimie, napłynęły do nas masy gorącego powietrza. W bardzo krótkim czasie termometry pokazały ponad 30 stopni. Nie trzeba nawet lecieć w ciepłe kraje, ponieważ jest tam równie gorąco jak w Polsce. Jak sobie radzić z upałami? Pisaliśmy wcześniej o klimatyzacji w mieszkaniu, jak ją zamontować. Jeżeli potrzebujecie ochłodzenia w formie napoju, przepisy znajdziecie tutaj. Skutkiem wysokim temperatur będą podwyżki cen żywności, jak i susza mogąca wpłynąć na nasze samopoczucie, dlatego warto dbać chociażby o nawodnienie organizmu jak i odpoczynek.

Gwałtowne burze, gdzie jest burza?

Gwałtowne burze przeszły nad Polską wczoraj oraz dzisiaj w nocy. Towarzyszył im silny wiatr i grad. Kiedy istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia wyładować atmosferycznych, dostajemy ostrzeżenie o tym, że lepiej pozostać w domu lub uważać gdy przebywa się na zewnątrz. Jeżeli chcecie sprawdzić, gdzie aktualnie jest burza, warto sprawdzić to na mapie burzowej Polski, która jest dostępna dla każdego.

Grad wielkości piłek tenisowych

Grad wielkości piłek tenisowych do tej pory był w Polsce zjawiskiem niespotykanym. Do teraz. Niestety największe skutki burz widoczne są w Gorzowie Wielkopolskim, ponieważ właśnie tam, grad osiągnął średnicę nawet 8 cm! To niespotykane zjawisko, żeby kulki gradu były tak duże.

źródło zdjęcia: facebook

W zachodniej części kraju odbyły się liczne interwencje służb ratowniczych. Odnotowano zalania, a grad o takiej wielkości spowodował liczne uszkodzenia.

Gdzie jest burza? Zagrożenie nad Polską Aktualnie w części południowo zachodniej, ale wysyłane są alerty o zagrożeniu kolejnymi wyładowaniami i to w znacznej części kraju.

Jak widać, są też ludzie, którzy uwielbiają obserwować burzę. A wy?

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.