Sposoby na cellulit. Cellulit jak się go pozbyć. Domowe sposoby.

Lato za oknem w pełni! Chyba nikt by nie wytrzymał w taką pogodę w długich spodniach. Jednak odwiecznym wrogiem kobiety jest pomarańczowa skórka. To właśnie przez nią wstydzimy się wskoczyć w krótką spódniczkę czy spodenki. Przedstawimy wam najlepsze sposoby na cellulit, dzięki którym wasz problem zniknie na zawsze, a w waszej szafie na nowo zagoszczą sukienki mini!

Cellulit co to

Cellulit, a inaczej skórka pomarańczowa, to zwykła tkanka tłuszczowa, która uległa zniekształceniu. Dlatego uwidacznia się na naszej skórze w postaci nieładnych zgrubień i fałd. Najczęściej atakuje nasze uda oraz pośladki. Może jednak wystąpić także na ramionach, a nawet na brzuchu. Błędem jest myślenie, że pojawia się tylko u starszych i grubszych kobiet. Dotyczy panie w każdym wieku, niezależnie od figury i wagi.

Cellulit dieta

Powinniśmy spożywać więcej produktów, które podkręcą naszą przemianę materii. Takie działanie mają owoce i warzywa. Nie dość, że są bogate w bardzo cenne dla nas witaminy i minerały, to jeszcze są pełne dobroczynnego błonnika. Witamina C jest naszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Ujędrnia ona naszą skórę, a także bierze udział w syntezie kolagenu. Dzięki błonnikowi pozbędziemy się zaparć, co wpłynie na oczyszczenie organizmu z toksyn. To natomiast pozytywnie wpłynie na przyspieszenie przemiany materii. Powinniśmy także spożywać warzywa bogate w krzem. To właśnie dzięki niemu nasza skóra będzie w dobrym stanie. Pomocnym jest też potas, który odpowiada za regulację gospodarki wodnej. Koniec z zatrzymywaniem się jej w organizmie!

Cellulit domowe sposoby

Sklepowe półki uginają się od preparatów na skórkę pomarańczową. Jednak nasza kuchnia to skarbnica rzeczy, które są pomocne w naszej walce. Przedstawimy wam 3 domowe sposoby na cellulit. Peeling kawowy – zaparzamy 3 łyżki kawy sypanej. Ostudzone fusy mieszamy z oliwą z oliwek aż powstanie konsystencja śmietany. Do powstałej mikstury dodajemy cynamon i imbir. Peeling wykonujemy pod prysznicem 2 razy w tygodniu. W sklepach możemy dostać bańki chińskie. Koszt 4 baniek różnej wielkości to zaledwie 25 zł, a regularny masaż pozbawi nas cellulitu na zawsze. Wystarczy ciało posmarować oliwką, a następnie okrężnymi ruchami wymasować strategiczne miejsca. Świetnym sposobem jest użycie również szorstkiej rękawicy i wymasowanie się nią podczas ciepłej kąpieli!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.