Zacznie się już w ten weekend. Nikt się tego nie spodziewał

sensacyjne doniesienia

Zacznie się już w ten weekend. Nikt się tego nie spodziewał. Wygląda na to, że pogoda szykuje dla nas kolejnego psikusa. Gdy wydawało się, że wiosna zaczyna się na dobre i po zimie nie pozostanie już żaden ślad – najbliższe dni okażą się dla wielu bolesną weryfikacją pogodowych oczekiwań. Eksperci z IMGW nie mają wątpliwości, że ten weekend będzie znów stać pod znakiem zimy. W niektórych miejscach pojawi się śnieg, będzie też zimno i gdzieniegdzie ślisko. Zapowiedziano jednak również to, kiedy wiosna w końcu przebudzi się na całego. Szczegóły poniżej.

Zacznie się już w ten weekend. Nikt się tego nie spodziewał

Choć w środę 1 marca rozpoczęła się meteorologiczna wiosna, na jej uroki musimy jeszcze nieco poczekać. I to mimo tego, że w mijającym tygodniu w wielu miejscach Polski było momentami naprawdę pogodnie, a w ciągu dnia stosunkowo ciepło. Okazało się to jednak niczym innym, jak zasłoną dymną przed tym, co czeka nas już w ten weekend. Mianowicie, jak ostrzegają eksperci z IMGW – szykuje się nagły powrót zimy. Mało kto się tego spodziewał. W niektórych miejscach może spaść śnieg, będzie zimno, nieprzyjemnie, a gdzieniegdzie bardzo ślisko. Na antenie internetowego radia RMF24, Grzegorz Walijewski z IMGW mówił wprost:

Z wymianą opon na letnie należy się jeszcze wstrzymać. W najbliższy weekend w całym kraju powróci mroźna i śnieżna zima. Dopiero po 15 marca w Polsce wystrzeli wiosna.

Na Twitterze IMGW już teraz pojawiło się ostrzeżenie o gęstych mgłach oraz o marznących opadach.

ZOBACZ TAKŻE: „Magia nagości” – uczestniczka wylądowała w szpitalu. Powód szokuje

Nawet to -10 stopni Celsjusza. Podano, kiedy wiosna zagości na dobre

Grzegorz Walijewski z IMGW dla RMF24.pl przekazał, że do 15 marca temperatury nocami mogą spadać nawet do -10 stopni Celsjusza:

Ochłodzi się i do 15 marca temperatura może spadać nocami do minus 10 stopni Celsjusza.

Wszystko ma jednak zmienić się właśnie po 15 marca. To wtedy wiosna ma rzeczywiście dać o sobie znać na całego.

Na wiosnę, którą znamy, kiedy się zazieleni, kiedy będzie dużo kwiatów, kiedy już wszędzie będzie słychać piękne ptaki – na to musimy poczekać i myślę, że dopiero po 15 marca ona wystrzeli.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.