Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 – Polska zwyciężyła drugi raz z rzędu

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 – Polska zwyciężyła kolejny raz. To wspaniała wiadomość, gdyż walka była zacięta do samego końca. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii jeden kraj wygrał dwa razy pod rząd. Gratulujemy najwyższego miejsca na podium i życzymy kolejnych sukcesów. 

Viki Gabor wygrała Eurowizję 2019 – ogromny sukces Polki

To wspaniała wiadomość, gdyż Polska kolejny raz zwyciężyła w konkursie Eurowizji Junior 2019. Co jeszcze, po raz pierwszy w historii udało się to dwa razy z rzędu. Rywalizacja trwała do samego końca. Wiktoria Gabor znajdowała się na miejscu drugim, jednak dzięki głosom widzów, awansowała na miejsce pierwsze. Na drugim miejscu natomiast znalazł się Kazachstan, a podium zamknęła Hiszpania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZALANDO REZYGNUJE Z PLASTIKU – MUSISZ ODESŁAĆ OPAKOWANIE

Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, gdyż to pierwsza taka sytuacja w historii konkursu Eurowizji. Polka wykonała utwór „Superhero„, którym chciała zwrócić uwagę na ekologię i problemy związane z globalnym ociepleniem.

Takiego głosu z pewnością zazdrości jej niejedna osoba. Wraz z tancerzami i kolorowymi strojami całość występu przekonała ogromną ilość osób przed telewizorami. Jak wam się podobał występ Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019? Poniżej zobaczycie jakie emocje towarzyszyły uczestnikom i prowadzącym. Lekkie napięcie i późniejsza euforia po usłyszeniu wyników wywołuje uśmiech na twarzy!

 

Warto wspomnieć, iż to nie jedyne osiągnięcie Viki Gabor, gdyż wcześniej mogliście ją zobaczyć w „Szansie na sukces”. Dodatkowo, doszła do finału w programie „The Voice Kids”. Podczas występu na Eurowizji, patrzył na nią cały świat.

Nie mogło zabraknąć zwyciężczyni poprzedniej edycji Eurowizji, czyli Roksany Węgiel, która również wystąpiła podczas dzisiejszego konkursu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.