Setne wykolejenie tramwaju we Wrocławiu – tort dla prezydenta miasta od aktywistów

setne wykolejenie tramwaju

Setne wykolejenie tramwaju we Wrocławiu! Od początku tego roku, tramwaje w stolicy Dolnego Śląska z torowisk wypadały już 100 razy. Ta liczba zatrważa i jest zdecydowanie większa, niżeli w innych polskich miastach, gdzie komunikacja miejska także opiera się na tego rodzaju transporcie. Aktywiści, którzy walczą o poprawę jakości torowisk i komunikacji publicznej we Wrocławiu, z okazji setnego wykolejenia przygotowali tort dla prezydenta miasta, Jacka Sutryka.

Setne wykolejenie tramwaju we Wrocławiu w tym roku! Aktywiści przygotowali tort dla prezydenta miasta z tejże właśnie okazji

O wrocławskich tramwajach słyszała już niemal cała Polska. Wydaje się, że nigdzie w Polsce nie dochodzi do tylu zdarzeń w przypadku tego konkretnego rodzaju komunikacji publicznej, co właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Dobitnie pokazują to także statystyki. Przy zachowaniu obecnej tendencji, wyliczono, że do końca tego roku wykoleją się dokładnie 123 tramwaje. Dla porównania, w Krakowie przy zachowaniu obecnego tempa takich zdarzeń, liczba ta wyniosłaby 67. Reszta miast pod tym względem, znacznie odstaje nie tylko od Wrocławia, ale choćby także właśnie od Krakowa.

Aktywiści z Dolnego Śląska nie zamierzają składać broni. Tym razem przygotowali tort dla prezydenta miasta, Jacka Sutryka. To swego rodzaju manifest, a słodki upominek powstał właśnie na okazję setnego wykolejenia w trwającym roku.

ZOBACZ TAKŻE: WANDALE ZDEMOLOWALI 44 NAGROBKI NA CMENTARZU W BYTOMIU! SPRAWCÓW POSZUKUJE POLICJA

Wrocławskie torowiska w fatalnej kondycji, aktywiści domagają się zmian

Niezwykle częste wykolejenia tramwajów we Wrocławiu, często spowodowane są złą kondycją torowisk. Aktywiści pragną, aby w końcu przeznaczono odpowiednie pieniądze na ich remont. Poprawa tego typu infrastruktury jest konieczna do tego, aby ludzie w końcu porzucili samochody na rzecz właśnie komunikacji publicznej. 

Z roku na rok jest coraz gorzej. W 2018 przez cały rok wykoleiło się 78 tramwajów. Tym razem, mimo że jeszcze trwa październik, wykolejeń jest już 100. Dane pochodzą z oficjalnych statystyk MPK, które bacznie śledzą wrocławscy aktywiści.

Co ciekawe, także poprzedni prezydent Wrocławia otrzymał od grupy aktywistów osobliwy upominek. On też dotyczył złego stanu torowisk i zdarzeń z udziałem tramwajów. Rafał Dutkiewicz dostał wtedy od przedstawicieli Akcji Miasto „pękniętą złotą szynę”. 

źródło zdjęcia: tuwroclaw.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.