Wypił 4 litry energetyków – ledwo uszedł z życiem

wypił 4 litry energetyków

Wypił 4 litry energetyków – ledwo uszedł z życiem. Pochodzący z Teksasu (Stany Zjednoczone) 26-latek, uzależniony był od picia napojów energetyzujących. Gdy pewnego dnia zdecydował się na pochłonięcie niemal 10 puszek uwielbianego przez siebie specyfiku, z jego ciałem zaczęło się dziać coś dziwnego. Niezwłocznie udał się do szpitala i być może właśnie to uratowało jego życie. 

Wypił 4 litry energetyków – ledwo uszedł z życiem

Wiele osób każdego dnia, bardzo często sięga po napoje energetyczne. Jedni wierzą w ich działanie, inni natomiast decydują się na ich kupno i spożywanie wyłącznie dla walorów smakowych. Niemniej jednak, w każdej puszce tego rodzaju specyfików, znajdują się substancje mające na celu pobudzenie naszego ciała i zmysłów. Ich nadużycie nie dla wszystkich może skończyć dobrze. Przekonał się o tym 26-letni mężczyzna z Teksasu w Stanach Zjednoczonych. Miłośnik energetyków, jednego dnia wypił około 10 puszek napoju, co w przeliczeniu dało niemal 4 litry spożytych specyfików. Z narastającym bólem klatki piersiowej oraz lewego ramienia, niezwłocznie udał się na pogotowie.

ZOBACZ TAKŻE: NARKOMAN Z WROCŁAWIA W RĘKACH POLICJI! TWIERDZIŁ, ŻE JEST W KRAINIE BAŚNIOWEJ NARNII

Energetyki miały przyczynić się do wytworzenia w ciele pacjenta ostrego zakrzepu

Gdy mężczyzna trafił do szpitala, już niemal wcale nie mógł poruszać lewą ręką, była ona zupełnie zdrętwiała. W dodatku utrzymywał się mocny ból w tymże ramieniu a także w klatce piersiowej. Lekarze natychmiast zlecili wykonanie szczegółowych badań. Okazało się, że miłośnik energetyków miał blokadę w jednej z tętnic. Dalsze czynności pozwoliły stwierdzić, że był to ostry zakrzep zatykający naczynia wieńcowe w ciele pacjenta. 

Lekarze uznali, że za wszystko odpowiedzialne były wypite w ogromnych ilościach napoje energetyczne. Nadmierny poziom kofeiny oraz innych substancji w nich zawartych, miał zmniejszyć przepływ w naczyniach wieńcowych w ten sposób, że utworzył się zakrzep. To też było powodem poważnych objawów.

Na szczęście pacjenta udało się uratować, a po dwóch dniach odesłano go do domu. Dostał także leki na poprawę krążenia. Przy tym wszystkim zapewnił, że ograniczy liczbę spożywanych energetyków i rzuci palenie. Specjaliści natomiast zwracają uwagę na fakt, że z powodu braku jakichkolwiek regulacji odnośnie napojów energetycznych a także nieświadomości osób spożywających je, podobnych przypadków może być coraz więcej. 

źródło zdjęcia: wibc.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.