CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy

CBA zatrzymało burmistrza

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włoch. Mężczyznę złapano na gorącym uczynku, kiedy przyjmował łapówkę w wysokości 200 tys. złotych od znanego dewelopera i przedsiębiorcy budowlanego.

Złapany na gorącym uczynku

CBA zatrzymało dziś burmistrza warszawskiej dzielnicy Włoch. Do sytuacji doszło chwilę po tym jak przyjął od dewelopera i przedsiębiorcy budowlanego łapówkę w wysokości 200 tys. złotych. Co więcej, gotówkę próbował ukryć w garażu swojego rodzinnego domu. W zamian burmistrz miał podejmować decyzje korzystne dla dewelopera związane z warunkami budowy. „Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych, warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika” – relacjonuje rzecznik CBA -Temistokles Brodowski. O zatrzymaniu poinformowano na oficjalnym profilu CBA na Twitterze:

 


ZOBACZ TAKŻE: SILNE TRZĘSIENIE ZMIENI NA FILIPINACH – WYSPA MINDANAO

Były właściciel Pogoni Szczecin

Z nieoficjalnych doniesień portalu tvp.info wynika, że łapówkę burmistrzowi wręczył Sabri B. – były właściciel Pogoni Szczecin. Funkcjonariusze przeszukali również gabinet zatrzymanego mężczyzny, w którym zabezpieczono dokumenty, nośniki pamięci oraz kopie binarne, które mogą posłużyć jako dowody w sprawie. Mężczyźni trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty. Warto również wspomnieć, że burmistrz Włoch w ostatnich wyborach był kandydatem Platformy Obywatelskiej.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.