Wyciągi narciarskie pozostają otwarte! Co z korzystaniem ze stoków?

Wyciągi narciarskie pozostają otwarte

Wyciągi narciarskie pozostają otwarte, jednak wiele osób zapewne zastanawia się, co w przypadku, gdy zabronione jest korzystanie ze stoków. Pomimo wprowadzonej kwarantanny narodowej, zdaniem jednego z prawników, w rządowym rozporządzeniu podano niedokładny kod PKD! Poznajcie więcej szczegółów!

Od 28 grudnia w Polsce rozpoczęła się kwarantanna narodowa, która ma potrwać wstępnie do 17 stycznia. Rząd wprowadził po raz kolejny wiele restrykcyjnych obostrzeń, które bez wątpienia odbiją się na branży turystycznej. Pozostają zamknięte bazy noclegowe oraz stoki narciarskie, co jest ogromnym ciosem dla ludzi, którzy to właśnie w tym okresie zarabiają na życie. Przedsiębiorcy ostro skrytykowali tą decyzją rządu, tym bardziej że jeszcze jakiś czas temu zaczęli przygotowywać się do nadchodzącego sezonu narciarskiego.

W związku z falą zakażeń rząd postanowił całkowicie zamknąć tę branżę, jednak okazuje się, że w rządowym rozporządzeniu pojawiła się luka. Zobaczcie!

Zobaczcie również: Narty w Europie – gdzie otwarto stoki?

Wyciągi narciarskie pozostają otwarte!

Piotr Schramm, który jest prawnikiem, na swoim Facebooku opublikował post. Daje w nim jasno do zrozumie, w którym miejscu jest błąd w przepisach:

Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich od dnia dzisiejszego ? Podchwyciły to wszystkie media w Polsce powtarzając, za przemawiającym na konferencji prasowej Panem Mateuszem Morawieckim – informując swoich czytelników i widzów, że od dziś do 17 stycznia 2021 roku wszystkie wyciągi w Polsce pozostają zamknięte ? Dokładnie tak to było….Ale czy ktoś w Polsce to sprawdził ? Ale czy ktoś spojrzał na wydane rozporządzenie i jego treść ? Chyba nie…. – więcej przeczytacie pod zdjęciem.

Portal Onet.pl poprosił o komentarz w tej sprawie rzecznika rządu. Jak przyznał, wyciągi i kolejki mogą działać, jedynie w celach transportowych. Niemniej jednak nie dotyczy to narciarzy, ponieważ stoki nadal pozostaną zamknięte i nie ma tu mowy o żadnym błędzie!

W Polsce działalność stoków jest objęta przez inny dział PKD w sekcji rozrywka i rekreacja. Znajdujące się na nich wyciągi są z nią związane, dlatego zgodnie z rozporządzeniem mają pozostać zamknięte

Na profilu w mediach społecznościowych Czarna Góra Resort, pojawiło się oświadczenie. Czytamy w nim, że jeden z popularnych tam wyciągów będzie działał od 1 do 3 stycznia. Niestety ale narciarze nie będą mogli skorzystać ze stoków, bo pozostają one zamknięte. Niemniej jednak resort już teraz zaprasza na spacery oraz jazdę na sankach.

 

Źródło:; Onet.pl, YouTube, Rzeczpospolita.pl, Facebook.