Narty w Europie – gdzie otwarto stoki?

Narty w Europie

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną, a obostrzenia i ograniczenia uderzają w kolejne branże. Fani białego szaleństwa nie są pocieszeni. W Polsce od 28 grudnia stoki narciarskie będą nieczynne. Zamknięto również wyciągi we Francji, Włoszech i Niemczech. Gdzie wybrać się na narty w Europie? Okazuje się, że wyciągi wciąż są otwarte w Czechach, Szwajcarii i na Słowacji, jednak obowiązują liczne ograniczenia. 

Narty w Europie – gdzie otwarto stoki?

W Polsce od 28 grudnia wszystkie stoki narciarskie będą zamknięte, jednak nie oznacza to, że jazda na nartach jest niemożliwa. Od 18 grudnia stoki otwarte są m.in. w Czechach. Warto wiedzieć, że wyjazd do ośrodka narciarskiego jest wyjątkiem od zasady zabraniającej przekraczania czeskiej granicy bez uzasadnionej potrzeby. Należy jednak pamiętać, że osoby z zagranicy muszą mieć przy sobie dokument, potwierdzający negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie musi być przeprowadzone metodą PCR, nie wcześniej niż przed 72 godzinami. Niestety kolejnym utrudnieniem są zamknięte hotele i restauracje. Policja ostrzega, że drogi z Polski do Czech będą zdecydowanie bardziej kontrolowane.

Bardzo podobnie wygląda sytuacja na Słowacji, gdzie również należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześnie niż 72 godziny temu. Brak negatywnego wyniku testu skutkuje kwarantanną. Narciarstwo traktowane jest jako sport indywidualny uprawiany na świeżym powietrzu, dlatego nie jest objęte zakazem. Ponadto na wyciągach i w wagonikach kolejek linowych może przebywać tylko jedna osoba lub grupa osób z tego samego gospodarstwa domowego.

ZOBACZ TAKŻE: ZAOSTRZENIE OBOSTRZEŃ TUŻ PO ŚWIĘTACH?! JEDNA Z BRANŻ JEST PRZERAŻONA!

Fani białego szaleństwa mogą wybrać się również do Szwajcarii. Obowiązuje tam jednak konieczność noszenia maseczek i unikanie bliskiego kontaktu z ludźmi. W gondolach kolejek może znajdować się 2/3 mieszczących się tam osób. Nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Austria jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc do uprawiania sportów zimowych, jednak obowiązujące tam restrykcje sprawiają, że obecnie jest to niemożliwe. Stoki dostępne będą jedynie dla mieszkańców kraju.

 

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.