Wulgarne hasła i wieszaki pod domem Kaczyńskiego. Policjanci zawieszeni

wulgarne hasła i wieszaki

Wulgarne hasła i wieszaki pod domem Jarosława Kaczyńskiego miały się przyczynić do zawieszenia kilku policjantów! To między innymi oni byli odpowiedzialni za ochronę willi prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatnich protestów. Grupa strajkujących udała się pod dom lidera partii PiS, aby tam wyrazić swoje niezadowolenie z wprowadzanych w Polsce zmian. Mimo ogromnych zasieków policji, tuż przy posiadłości Jarosława Kaczyńskiego zawisły wieszaki z wulgarnymi hasłami oraz pieluchy. Winnych temu zajściu uznano kilku mundurowych.

Wulgarna hasła i wieszaki pod domem Jarosława Kaczyńskiego! Konsekwencje dla policjantów

Nie milkną echa niedawnych, zakrojonych na potężną skalę protestów w Warszawie. Wszystko miało ścisły związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – czyli jej niemal całkowitemu zakazowi. Ten werdykt nie spodobał się społeczeństwu, a zwłaszcza kobietom, które tłumnie wyszły na ulice.

Jak się okazuje, protestujący za jeden z celów swoich manifestacji obrali sobie willę Jarosława Kaczyńskiego, uznając go jednym z winowajców wprowadzonych, kontrowersyjnych zmian. Teren obstawiły jednak potężne zasieki policji. Jak się okazuje, nie do końca skutecznie. Według relacji portalu onet.pl, protestujący tuż przy posiadłości Kaczyńskiego rozwiesili wieszaki z wulgarnymi hasłami oraz pieluchy. Za wszystko odpowiedzialni prawdopodobnie są członkowie Lotnej Brygady Opozycji. Konsekwencje spotkały jednak policjantów, którzy pilnowali danego terenu. Jak podaje Onet, w związku z wydarzeniami zawieszono przynajmniej sześciu mundurowych.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA NA LISTOPAD JUŻ ZNANE! PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ JE NA SPECJALNIE ZWOŁANEJ KONFERENCJI PRASOWEJ. WIADOMO CO Z GALERIAMI I SZKOŁAMI. OD KIEDY W ŻYCIE WEJDĄ NOWE RESTRYKCJE?

Sześciu policjantów zawieszonych za „naruszenie dyscypliny służbowej”

Według Onetu, zawieszony został nadkomisarz Robert Jurkowski, który pełni funkcję zastępcy komendanta Komisariatu Policji Warszawa-Żoliborz. Poza nim z konsekwencjami spotkało się pięciu funkcjonariuszy z wydziału prewencji. Zarzut jaki pada w ich stronę to „naruszenie dyscypliny służbowej”.

W serwisie onet.pl pojawiła się wypowiedź nadkomisarz Elwiry Kozłowskiej, rzeczniczki Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, która odnosi się do opisywanego zajścia. Jej słowa cytujemy poniżej:

Mówimy o ewentualnym naruszeniu dyscypliny służbowej, co mogło przejawiać się brakiem reakcji funkcjonariuszy na popełnione wykroczenie. W związku z powyższym zawieszonych zostało 6 funkcjonariuszy na okres miesiąca. Sprawa jest wyjaśniana. Z uwagi na trwające postępowanie, do czasu jego zakończenia, powyższa sprawa nie będzie przez nas komentowana.

źródło: onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.