Nowe obostrzenia na listopad już znane! Kolejne zamknięcia stały się faktem

nowe obostrzenia na listopad

Nowe obostrzenia na listopad już znane! A więc spełniły się nieoficjalne doniesienia informatorów – szkoły oraz galerie handlowe zostały zamknięte. To jednak nie jest jeszcze pełen lockdown. Mimo wszystko, niewykluczone, że jeszcze czeka nas tak zwana „narodowa kwarantanna”. Wszystko zależy od tego, jak w dalszym ciągu będą kształtować się liczby związane z nowymi zachorowaniami. Od kiedy w życie wejdą nowe zasady i co dokładnie ulegnie zmianie? Szczegółowe informacje prezentujemy poniżej!

Nowe obostrzenia na listopad już znane! Kolejne zamknięcia stały się faktem, zobacz szczegóły!

A więc jednak! Zapowiadane od wczoraj obostrzenia weszły w życie. O wszystkim na specjalnej konferencji prasowej rządu poinformował Mateusz Morawiecki. Wszystkie zapowiedziane restrykcje wejdą w życie od najbliższej soboty (nie licząc tych dotyczących nauki zdalnej – te oczywiście trzeba brać pod uwagę od poniedziałku).

Z najważniejszych nowych obostrzeń, wyróżnić należy:
  • naukę zdalną dla dzieci z klas 1-3 przynajmniej do 29 listopada
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni
  • zamknięcie teatrów, kin, galerii sztuk, domów kultury itp, przynajmniej do 29 listopada
  • ograniczenie w kościołach – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych
  • ograniczenie zgromadzeń publicznych do maksymalnie 5 osób
  • zakaz organizacji imprez i spotkań
  • zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (z wyłączeniem sklepów z artykułami spożywczymi, drogeriami, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt)
  • hotele tylko w celach służbowych
  • zawieszenie działalności sanatoriów

ZOBACZ TAKŻE: NIEBYWAŁA SYTUACJA W CZECHACH – CHCIAŁ OBEJŚĆ RESTRYKCJE, WYSZEDŁ NA SPACER Z PLUSZOWYM PSEM. MOMENTALNIE WPADŁ NA PATROL POLICJI

„Narodowa kwarantanna” – dzieli nas od niej już tylko krok

Ogłoszone dziś obostrzenia to przedostatni krok w walce z zapobieganiem nowym zakażeniom. Jak się jednak okazuje, rząd w zanadrzu ma jeszcze tak zwaną „narodową kwarantannę”. Wprowadzenie jej będzie konieczne wtedy, gdy liczba zakażeń jeszcze wyraźniej wzrośnie.

Na konferencji zapowiedziano także wsparcie dla nauczycieli, którzy będą musieli nauczać zdalnie:

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.