Wtedy pojawią się obostrzenia! Niedzielski wskazał granicę zakażeń w Polsce

wtedy pojawią się obostrzenia

Wtedy pojawią się obostrzenia w Polsce! Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał konkretną granicę zakażeń, jaka musi zostać przekroczona w naszym kraju, aby ponownie wprowadzić restrykcje. Co jednak ciekawe, zwrócił on uwagę na jeszcze jeden bardzo istotny aspekt, od którego zależeć będą obostrzenia. Mianowicie, mowa o stopniu zaszczepienia ludności w danych obszarach. Najpierw restrykcje pojawią się tam, gdzie zaszczepionych jest najmniej. Co jeszcze do wiadomości publicznej przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski?

Wtedy pojawią się obostrzenia! Niedzielski wskazał granicę zakażeń w Polsce

Wiadomo już, kiedy w Polsce mogą pojawić się obostrzenia związane z czwartą falą zakażeń koronawirusem! Wszystko potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał on graniczną liczbę dobowych zakażeń, która sprawi, że restrykcje powrócą. Na ten moment mowa o tysiącu zakażeń na dobę. W obecnym momencie do takiej liczby jest jeszcze daleko, ale jak dobrze wiadomo – sytuacja związana z wirusem potrafi rozwijać się niebywale dynamicznie.

Ponadto Niedzielski zdradził, że w pierwszej kolejności obostrzeniami objęte zostaną regiony, gdzie zaszczepiony jest najmniejszy odsetek ludności. Jak podaje Onet, minister zdrowia miał przypomnieć, że to między innymi Podkarpacie, Podlasie i Lubelszczyzna.

W pierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia; do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE: TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI JUŻ PODAWANA W IZRAELU! NA POCZĄTEK SENIORZY POWYŻEJ 60. ROKU ŻYCIA

Adam Niedzielski: „liczba zakażeń już zdecydowanie rośnie”; „jedyną bronią, którą w tej chwili mamy, którą dysponujemy, są szczepienia”

Minister zdrowia zwrócił uwagę na fakt, że liczby zakażeń, jakie odnotowywane w Polsce są obecnie, póki co nie są niepokojące. Co innego, jeśli spojrzymy na dynamikę wzrostu:

Jesteśmy w takim punkcie czasu, gdzie liczba zakażeń już zdecydowanie rośnie. Proszę zwrócić uwagę, że z tygodnia na tydzień mamy już te dynamiki wzrostowe rzędu powyżej 20 procent i tej tendencji prawdopodobnie nic na razie nie odwróci.

Jego zdaniem – tak jak zapowiadano już wcześniej – przyspieszenie nastąpi zwłaszcza pod koniec sierpnia i z początkiem września. Na koniec Adam Niedzielski znów zwrócił uwagę na istotną rolę szczepień:

Jedyną bronią, którą w tej chwili mamy, którą dysponujemy, są szczepienia, które powinniśmy kontynuować.

źródło: onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.