Seniorka wrzuciła do rzeki reklamówkę z kotami – kobieta wskoczyła do wody i uratowała zwierzęta! [WIDEO]

Wrzuciła do rzeki reklamówkę z kotami

Szokujące wydarzenia miały miejsce w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie seniorka wrzuciła do rzeki reklamówkę z małymi kotami i kamieniem. Piski zwierząt usłyszały dzieci bawiące się nieopodal i ekspresowo wezwały pomoc. Matka jednego z nich bez chwili namysłu rozebrała się i wskoczyła do wody, ratując kocięta.

Seniorka wrzuciła do rzeki młode koty

Miejski monitoring w Nowym Dworze Gdańskim zarejestrował skandaliczne zachowanie 67-letniej kobiety. Na nagraniu widać, jak seniorka zbliża się do rzeki, trzymając w ręce reklamówkę. Następnie wrzuca ją do rzeki i oddala się z miejsca. Wszystko wydarzyło się około godziny 20:30 w miejskim parku przy ulicy Kopernika.

Po chwili przy brzegu zaczęli zbierać się ludzie. Wszystko dlatego, że z pływającej i coraz bardziej zanurzającej się w wodzie torby wydobywały się piski zwierząt. Bawiące się tuż obok dzieci szybko zawołały pomoc. Na miejscu zjawiły się nie tylko służby, ale również rodzice dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK W KATOWICACH – NA NIEŻYJĄCĄ BASIĘ WYLAŁA SIĘ OGROMNA FALA HEJTU. INTERNAUCI NIE MAJĄ LITOŚCI…

Pani Klaudia, mama 4-letniej dziewczynki widząc całe zajście nie zastanawiała się długo. Zdjęła z siebie sukienkę i wskoczyła do rzeki, aby wyłowić topiące się koty.

Widząc, że strażacy nie są w stanie bosakiem sięgnąć tego worka, a worek coraz bardziej zanurzał się pod wodę, nie widząc też zainteresowania nikogo wejściem do wody, nie wahałam się. Stwierdziłam, że czas nagli. No i weszłam do tej wody – powiedziała pani Klaudia w rozmowie z TVN24.

Jak się okazało, w reklamówce znajdowały się 3 malutkie, przemoczone koty oraz kamień.

Reanimowałam je, prosząc też resztę zebranych osób o pomoc. Wtedy jeszcze trzy kocięta żyły – wspomina pani Klaudia.

Zwierzęta trafiły do weterynarza, jednak ostatecznie przeżyły tylko dwa koty. Obecnie zajmuje się nimi pani Klaudia. Nagranie z tych wydarzeń możecie zobaczyć poniżej:

Policja zatrzymała kobietę, która wrzuciła do rzeki reklamówkę z kotami. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 

źródło: tvn24.pl, youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.