Chińczycy zbudowali 10-piętrowy blok w 28 godzin. Tak to zrobili [WIDEO]

chińczycy zbudowali

Chińczycy zbudowali 10-piętrowy blok w 28 godzin! W sieci pojawiło się wideo, prezentujące to, jak powstawał budynek. Cała operacja przebiegła błyskawicznie dzięki temu, że do jego postawienia używano gotowych modułów. Innymi słowy, mowa o prefabrykowanym budynku. Na plac budowy przyjechały gotowe części, każda wielkości jednego kontenera. Dzięki temu imponującą budowlę wzniesiono w błyskawicznym tempie. Pojawia się jednak pytanie – czy jest ona bezpieczna? Pomysłodawca zapewnia, że nie powinno być ku temu żadnych obaw. W dalszej części tekstu zobaczycie nagranie z niesamowitej budowy.

Chińczycy zbudowali 10-piętrowy blok w 28 godzin. Tak to zrobili! [WIDEO]

Tak się buduje w Chinach! Furorę w sieci robi nagranie, które prezentuje budowę 10-kondygnacyjnego budynku, która potrwała – uwaga – zaledwie 28 godzin i 45 minut. Jak to w ogóle możliwe? Tajemnica wyjaśnia się bardzo szybko. Okazuje się bowiem, że wieżowiec stworzony z gotowych elementów. Mowa o tak zwanym budynku prefabrykowanym. Wszystko postawiono z gotowych części, każda w rozmiarze kontenera.

Konstrukcja modułów oparta jest na stali nierdzewnej. Każda część zawiera już okablowanie, przeszklenia, dobre systemy wentylacyjne oraz niezbędną izolację. To, że moduły są wielkości tradycyjnych kontenerów, ułatwia ich transport. W gruncie rzeczy to jest najważniejsze w budowie, gdyż – jak widać – sam montaż elementów, nawet w przypadku 10-kondygmacyjnego budynku, to kwestia niespełna 30 godzin. Co jednak z bezpieczeństwem, jeśli chodzi o zamieszkanie takiego bloku?

Poniżej wideo, które prezentuje proces „budowy” 10-piętrowego bloku w Chinach. Wszystko zajęło jedynie 28 godzin:

ZOBACZ TAKŻE: WTEDY POJAWIĄ SIĘ NOWE OBOSTRZENIA! MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI PODAŁ GRANICZNĄ ILOŚĆ ZAKAŻEŃ. WSKAZAŁ TAKŻE REGIONY, W KTÓRYCH RESTRYKCJE POJAWIĄ SIĘ NAJSZYBCIEJ

Producent zapewnia, że taki budynek jest bezpieczny i odporny na trzęsienia ziemi

Wiele osób zachodzi w głowę, czy tak wysoki budynek składany z modułów jest w ogóle bezpieczny. Producent zarzeka się, że tak. Według firmy Broad Gropu, która odpowiada za ich tworzenie – takie budowle są odporne na trzęsienia ziemi. Gdyby tego było mało, w razie potrzeby można je… rozmontować i przenieść w inne miejsce.

Portal o2.pl pisze jeszcze, że według Broad Group w ten sposób można bezpiecznie wybudować… 200-piętrowy wieżowiec. Do budowy 10-kondygnacyjnego budynku wzniesionego w 28 godzin, potrzebna była naprawdę pokaźna i zgrana grupa pracowników, a także trzy dźwigi.

źródło: YouTube, Twitter, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.