Współzałożyciel Androida stworzył nietypowego smartfona [zdjęcia]

Współzałożyciel Androida – Andy Rubin, który zresztą uważany jest za jego „ojca”, pokazał światu stworzonego przez siebie smartfona. Przyznajemy szczerze, że nie przypomina on klasycznych telefonów, które są aktualnie dostępne na rynku. Może nie przez przypadek Rubin nazwał go „niezwykłym”. 

Smartfon inny niż zwykle

Andy Rubin, czyli współzałożyciel Androida, nazywany przez wielu jego „ojcem”. Fanom mobilnych urządzeń nie trzeba go przedstawiać. Co ciekawe, zakończył on współpracę z Google i zaczął zajmować się innymi projektami. Mowa chociażby o Essential Phone, który był całkiem ciekawym rozwiązaniem, jednak nie odniósł spektakularnego sukcesu. Teraz powraca z Project GEM – dość nietypowym, ale interesującym telefonem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLSKI START UP STWORZYŁ TELEFON BEZ DOSTĘPU DO INTERNETU

Jego wygląd nie przypomina tych smartfonów, które aktualnie są dostępne na rynku. Posiada wydłużony ekran i obudowę. Szczerze mówiąc, kształtem może przypominać pilota do telewizora. Aparat z tyłu nieco odstaje od obudowy, przedni prawdopodobnie wbudowany jest w otwór w wyświetlaczu. Jednak kolory (zmieniają się w zależności od kąta patrzenia, jak i natężenia światła) i minimalistyczny oraz nowoczesny styl sprawiają, że chce się go kupić. Zobaczcie zresztą sami.

Jest to, jak wspominaliśmy, dość nietypowe rozwiązanie, gdyż sporo osób może narzekać na zbyt wąski ekran. Ciężko będzie na nim oglądać serial czy grać w gry. Chyba, że ktoś nie jest fanem tego typu rozrywki. Jest on w fazie testowania i nie wiadomo kiedy może trafić do sprzedaży.

Project GEM z pewnością wyróżnia się na tle innych smartfonów i jeżeli trafi na rynek, jesteśmy ciekawi jakie będzie zainteresowanie tym produktem. Całość dobrze się ze sobą komponuje. Kupilibyście taki telefon?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.