Polski startup stworzył minimalistyczny telefon bez dostępu do internetu

Polski startup pokazał właśnie prototyp telefonu, który przypomina wyglądem chociażby kultową Nokię 3310. Oczywiście w odświeżonej i bardziej nowoczesnej wersji. Znajdziecie ją pod nazwą Mudita Pure. Nas ujął minimalistyczny wygląd oraz fakt, iż znajdziecie tam tylko i wyłącznie podstawowe funkcje. Od starszych modeli różni się tak naprawdę wyglądem. Przeciwnicy smartfonów z pewnością się ucieszą z takiego rozwiązania. 

Polski startup – Mudita Pure

Jeżeli jesteś zmęczony polityką smartfonów, dostępem do internetu czy po prostu potrzebujesz prostego w obsłudze telefonu, przypominającego te, z poprzednich lat – to rozwiązanie jest dla ciebie. Polski startup aktualnie prowadzi zbiórkę pieniędzy, dzięki czemu będzie mógł ruszyć z produkcją. Co ciekawe, telefon jest przebojem na Kickstarterze. Do końca zbiórki pozostało kilkanaście dni, a już zebrano ponad 200 000 dolarów – kwotę dwukrotnie wyższą.

Pod kierownictwem Michała Kicińskiego pracę nad tym projektem prowadzi grupa specjalistów. Kiciński wraz z Marcinem Iwińskim są założycielami CD Projektu, czyli najsłynniejszej polskiej firmy w branży gier wideo. Ich wieloletnie doświadczenie z pewnością miało wpływ na sukces Mudity.

Co zaoferuje Mudita Pure?

Oprócz wspomnianego braku łączności z internetem, dodatkowo telefon posiada ekran E-Ink, czyli taki sam jak w czytnikach ebook. Posiada też niską wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego SAR. Nie znajdziesz tam gier czy aplikacji. Dobre rozwiązanie dla osób, które tego nie potrzebują. Wyposażony jest w najnowszy moduł GSM, co sprawi, że urządzenie ma globalny zasięg. Działa w ponad 180 krajach.

źródło zdjęcia: mudita.com

Zapewne jesteście ciekawi jak przedstawia się to cenowo. Telefon nie będzie tani, gdyż planowana kwota, którą trzeba będzie zapłacić to 369 dolarów, czyli około 1470 złotych. Jest wyższa od modeli starszych, jednak należy pamiętać, że jest wersją bardziej nowoczesną z wieloma udogodnieniami. Premiera zaplanowana jest wstępnie na marzec 2020.

Znajdą się fani takich telefonów? Czy jednak wolicie pozostać wśród smartfonów?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.