Fili.cc zamknięte. Dlaczego fili nie działa? Gdzie legalnie oglądać seriale online?

gdzie legalnie oglądać filmy

Fili.cc nie działa. Serwis Fili, działający uprzednio pod nazwą Filiser został na dobre zamknięty? Aktualnie domena przekierowuje na serwis filmiki.tv. Internauci pytają dlaczego Fili nie działa i gdzie teraz legalnie oglądać filmy w sieci? Obecne czasy dają sporo możliwości w tejże kwestii. Na świecie znanych jest kilka portali, w których dostęp do filmów, niekiedy za niewielką opłatą, jest możliwy od ręki i w każdym miejscu, pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. Oglądając kinowe produkcje z legalnych źródeł, dodatkowo wspieramy ich twórców. Które platformy natomiast warto polecać?

Gdzie legalnie oglądać filmy w sieci?

Swego czasu prym w Internecie wiodły serwisy, które umożliwiały oglądanie filmów z nielegalnych źródeł. Obecnie jednak, takowe bardzo szybko są zamykane. Mało tego – strony takie charakteryzowały się potężną ilością reklam, które nierzadko zawierały wirusy, mogące prowadzić do uszkodzenia danych lub nawet sprzętu na którym pracujemy. Na szczęście są miejsca, gdzie największe kinowe produkcje można obejrzeć legalnie, za niewielką opłatą lub nawet za darmo.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA BEZ PROBLEMU UPORAŁA SIĘ ZE SŁABĄ ŁOTWĄ, ALE GRA NADAL POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

CDA – legalne i darmowe filmy

Jednym z najbardziej znanych i lubianych w Polsce portali z filmami, jest rzecz jasna popularne CDA. Tam użytkownicy mają do dyspozycji naprawdę dużą bazę darmowych filmów, które można obejrzeć w każdej dowolnej chwili, nawet za darmo. Co warto zaznaczyć – w serwisie można także wykupić tak zwany pakiet premium. Dzięki niemu pozbędziemy się reklam, nie będzie żadnych problemów z buforowaniem się plików wideo, a także uzyskamy dostęp do jeszcze większej, bardziej ekskluzywnej bazy filmowej. Z roku na rok, portalowi CDA przybywa użytkowników – co wcale nie powinno dziwić. 

Netflix, czyli sposób na długie jesienne wieczory

Kolejną propozycją jest rzecz jasna Netflix. Serwis oferuje niezliczone seriale i filmy – w tym propozycje zupełnie nieoczywiste, dostępne jedynie w tymże portalu. Wszystko dlatego, że to właśnie Netflix odpowiada za ich produkcję. Flagowymi tytułami portalu są choćby: Stranger Things, Trzynaście Powodów czy na przykład Dom z Papieru. Poza serialami jednak, znajdują się tam także głośne hity filmowe ostatnich lat. W Netflixie znajdziemy przykładowo popularny horror IT, czy film który niedawno debiutował w polskich kinach – Kurier. Oferta proponowana przez ten serwis jest niezwykle bogata i zdecydowanie niejednokrotnie może zaskoczyć. Dostęp do Netflixa jest płatny, ale użytkownicy nie żałują na niego ani jednej złotówki.

VOD, a więc wideo na życzenie

Niezwykle popularne są także serwisy VOD, czyli tak zwane portale oferujące wideo na życzenie. Tam także znajduje się ogromna baza filmów, w tym najnowszych produkcji – i to nie tylko z polskiej sceny kinowej. Materiały są jednak płatne. Przykładowo, chcąc obejrzeć niezwykle popularny swego czasu film Kler, musimy zapłacić około 10 złotych za dostęp do tej jednej, konkretnej propozycji. W zamian otrzymujemy wideo bez reklam i w bardzo wysokiej jakości. Opłata jak widać nie należy do wysokich, a mamy pewność, że wszystko odbędzie się w sposób legalny i nic nie zakłóci nam seansu.

źródło zdjęcia: unsplash

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.