Władze zakazały puszczania „Gangnam Style” na siłowniach – powodem… rozprzestrzenianie się koronawirusa!

zakaz Gangnam Style na siłowniach

Szokująca decyzja władz Korei Południowej! W kraju zakazano bowiem puszczania na siłowni muzyki w tempie większym niż 120 uderzeń na minutę. Jako przykład podano znany na całym świecie utwór zespołu Psy pt. „Gangnam Style”. Aż trudno w  to uwierzyć, ale jako powód podano rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Władze zakazały puszczania szybkich piosenek na siłowniach

Cały świat w dalszym ciągu walczy z pandemią koronawirusa, jednak w wielu krajach władze zdecydowały się na poluzowanie obostrzeń. Sprawa nieco inaczej przedstawia się w Korei Południowej, w której wprowadzono dosyć kontrowersyjne przepisy. Mianowicie chodzi o muzykę, którą można puszczać na siłowniach. Tamtejsze władze uznały, że rytmiczne utwory, których tempo przekracza 120 uderzeń na minutę nie mogą być słuchane podczas ćwiczeń grupowych. Jako przykład podano „Gangnam Style”.

Stwierdzono bowiem, że szybka i dynamiczna muzyka może skłaniać do intensywniejszych ćwiczeń, a tym samym do wzmożonego pocenia się ciała, rozpryskiwania potu czy szybkiego oddychania. A to z kolei może przyczynić się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że środek ten ma na celu zapobieganie zbyt szybkiemu oddychaniu czy rozpryskiwaniu potu na innych ludzi; jednocześnie uniknie się konieczności całkowitego zamknięcia siłowni i sal gimnastycznych, jak to miało miejsce podczas poprzednich fal epidemii koronawirusa – informuje Reuters.

ZOBACZ TAKŻE: JAŚ KAPELA ZAWALCZY NA GALI VIP MMA! WIEMY, KTO BĘDZIE JEGO PRZECIWNIKIEM

Jakie utwory można słuchać?

Co więcej, zagraniczne media postanowiły podać przykłady piosenek, które można puszczać na koreańskich siłowniach. Są to m.in. utwory popularnego zespołu BTS czy „Eye of the Tiger” zespołu Survivor. Zakazano natomiast m.in. „Gangnam Style”, która ma 132 uderzenia na minutę.

To jednak nie koniec zaskakujących ograniczeń obowiązujących na siłowniach w Korei Południowej. Władze postanowiły również, że korzystając z bieżni można biec maksymalnie 6 km/h. Ponadto zakazano korzystania z pryszniców znajdujących się na terenach siłowni, a także ograniczono grę w ping-ponga do maksymalnie dwóch osób przy jednym stole.

 

źródło: Reuters, nczas.com, kultura.gazeta.pl, The Korea Herald

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.