Władze blokują telefony niezaszczepionym. Reakcja na niskie tempo szczepień

władze blokują telefony

Władze blokują telefony niezaszczepionym! To ich reakcja na niskie tempo szczepień, którego nie przyspieszają przeróżne pojawiające się teorie. Wszystko dzieje się w indyjskim stanie Pendżab. W aplikacji KiKŚ czytamy: „Pada argumentacja, że lokalna ludność w głównej mierze jest słabo wyedukowana, a przeróżne teorie uznawane za dezinformację rozpowszechniane są bardzo szybko”. Właśnie to ma sprawiać, że spory odsetek społeczeństwa rezygnuje ze szczepień. Stąd też wzięła się bezprecedensowa decyzja lokalnych władz. Niezaszczepionym blokuje się karty SIM w telefonach.

Władze blokują telefony niezaszczepionym. To reakcja na nisko tempo szczepień!

Zaskakujące wieści docierają z indyjskiego stanu Pendżab. Miejscowa ludność, która w ostatnim czasie zaczęła rezygnować ze szczepień, musi liczyć się z konsekwencjami. Tamtejsze władze postanowiły blokować telefony niezaszczepionym. Jak czytamy w portalu Rzeczpospolitej, w telefonach komórkowych ludzi, którzy nie chcą się zaszczepić, blokuje się karty SIM. To sytuacja bezprecedensowa.

Wszystko tłumaczy się szerzeniem dezinformacji, która błyskawicznie się rozprzestrzenia. Aplikacja mobilna KiKŚ pisze o tym, że dużą rolę w sprawie odgrywa również fakt słabo wyedukowanego społeczeństwa. Stąd też pojawiła się tak a nie inna decyzja władz w Pendżabie. Miejscowy rząd podjął też inne kroki, aby przyspieszyć tempo szczepień. Wobec tego od 12 czerwca mogą się tam szczepić już wszyscy dorośli.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRZYPADKI MAŁPIEJ OSPY W WIELKIEJ BRYTANII. TO WYSOCE ŚMIERTELNA CHOROBA. CZY JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ? CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ ZAKAŻENIE MAŁPIĄ OSPĄ?

„Podjęto ostateczną decyzję o zablokowaniu mobilnych kart SIM osób, które nie zostały zaszczepione”

O budzącej spore emocje sprawie szeroko rozpisuje się wspomniany już wcześniej portal Rzeczpospolitej. Przytacza się tam słowa rzecznika Departamentu Opieki Zdrowotnej w Pendżabie, które cytujemy poniżej:

Podjęto ostateczną decyzję o zablokowaniu mobilnych kart SIM osób, które nie zostały zaszczepione.

Rzeczpospolita przypomina także, że Pendżab to zdecydowanie najbardziej zaludniony stan w Indiach. Mówi się, że żyje tam około 80 milionów ludzi. Władze z kolei za cel założyły sobie, aby do końca roku zaszczepić aż 67 milionów obywateli. Właśnie w tym ma pomóc między innymi blokada kart SIM w telefonach osób, które unikają przyjęcia preparatu.

źródło: aplikacja mobilna KiKŚ, rp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.