Dzieci robią TO z podpaskami, żeby być na haju! Szok!

dzieci gotują podpaski by być na haju

Dzieci i młodzież w Indonezji wpadli na nowy pomysł co robić, aby być na haju. Tym razem zdecydowali się na… gotowanie podpasek i tamponów, a następnie spijanie stworzonego wywaru. Proceder ten trudno zatrzymać, ponieważ wszystkie potrzebne do tego substancje są w pełni legalne i dostępne za niewielkie pieniądze w niemalże każdym sklepie.  

Dzieci i młodzież na haju

Zakazany owoc smakuje najlepiej. Wiedzą coś o tym dzieci i młodzież, którzy niejednokrotnie sięgają po niedozwolone substancje, aby zaimponować rówieśnikom. Ich kreatywność nie zna granic, a chęć nowych doznań i zabawy jest ogromna. Ochota na doświadczenie czegoś nowego i pomysłowość to mieszanka wybuchowa, która zainspirowała dzieci do wymyślenia nowego sposobu na tworzenie narkotyków. Sposób ten zyskał popularność głównie w Indonezji, gdzie młodzież bardzo często i to w młodym wieku sięga po narkotyki.

Tym razem modne stało się odurzanie… podpaskami i tamponami. Młodzi Indonezyjczycy gotują podpaski i tampony w wodzie przez około godzinę, a przestudzony wywar wypijają. Substancja ta rzekomo otępia i wywołuje halucynacje. Co więcej, pracownik indonezyjskiej agencji ds. walki z narkomanią zdradził, że dzieci często sięgają również po syropy na kaszel czy środki odstraszające owady.

Używają podpasek, które znajdują na śmietnikach i wrzucają je do wrzątku. Gdy woda się przestudzi, wypijają ją. Nie wiem, kto to zapoczątkował, ale wiem, że to zaczęło się jakieś 2 lata temu. Póki co nie istnieje żadne prawo, które by tego zakazywało. Nie ma żadnego zakazu, żeby te dzieciaki nie mogły pić mieszanki środków odstraszających komary i syropu na kaszel, żeby poczuć się jak na haju” – powiedział członek indonezyjskiej agencji ds. walki z narkomanią (National Anti-Narcotics Agency).

ZOBACZ TAKŻE: WŁADZE BLOKUJĄ TELEFONY NIEZASZCZEPIONYM. REAKCJA NA NISKIE TEMPO SZCZEPIEŃ 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która substancja zawarta w środkach higienicznych ma działanie odurzające, jednak eksperci przypuszczają, że może być to chlor. Należy podkreślić, że chlor ma działanie drażniące na układ oddechowy i jest silną trucizną. W dużych ilościach może prowadzić do obrzęku płuc, a nawet i śmierci.

 

źródło: papilot.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.