Przypadki małpiej ospy w Wielkiej Brytanii. To wysoce śmiertelna choroba

przypadki małpiej ospy

Przypadki małpiej ospy w Wielkiej Brytanii już oficjalnie potwierdzone! O pojawieniu się tam wysoce śmiertelnej choroby pisze między innymi portal o2.pl. Na ten moment mowa o dwóch pacjentach pochodzących z Północnej Walii. Mówi się, że zakazili się za granicą, jednak jak dotąd nikt nie ujawnia, skąd przyjechali. Wspomniane wcześniej o2.pl podaje nawet, że wirus ten jest groźniejszy od COVID-19. Co jeszcze wiadomo o małpiej ospie w Wielkiej Brytanii? Czy powinniśmy się niepokoić?

Przypadki małpiej ospy w Wielkiej Brytanii. To wysoce śmiertelna choroba

Niezbyt dobre wieści docierają z Wielkiej Brytanii. Jak donoszą światowe media, potwierdzono tam przypadki tak zwanej małpiej ospy. To wysoce śmiertelna choroba. Stwierdzono ją u dwóch pacjentów z Północnej Walii, jednak zarazili się oni poza granicami swojego kraju. Na ten moment nikt jednak nie podaje, jakie państwa odwiedzili wcześniej.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakie objawy występują przy zakażeniu, oraz jak bardzo groźna jest małpia ospa. Do najczęstszych symptomów należą: objawy przypominające grypę, występowanie gorączki, ale też uciążliwa pęcherzowa wysypka na skórze. Co natomiast ze śmiertelnością choroby? Portal o2.pl przytacza dane WHO, według których umiera 10% osób, które zachorują na małpią ospę. To dość pokaźny odsetek. Przy okazji podaje się, że najbardziej narażone są młodsze grupy wiekowe.

ZOBACZ TAKŻE: SMARTFON WYBUCHŁ W KIESZENI WŁAŚCICIELA, A TEN TRAFIŁ DO SZPITALA! JAK DO TEGO DOSZŁO? LEKCJA NA PRZYSZŁOŚĆ

W jakim stanie są zakażeni pacjenci? Jak może dojść do zakażenia?

Warto wspomnieć także, w jakim stanie są pacjenci zakażeni małpią ospą. Z krążących w mediach informacji wynika, że jeden z nich wciąż leczony jest w szpitalu. Wychodzi więc na to, że drugiemu udało się skutecznie pomóc. O osobach nie wiadomo jednak zbyt wiele – nie podano do informacji w jakim są wieku, oraz ich płci.

Jak natomiast może dojść do zakażenia małpią ospą? Przeważnie dzieje się to drogą kropelkową (kaszel lub kichanie), ale choroby można nabawić się także przez dotyk – choćby pościeli lub ubrań, których używał zakażony.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.