Władimir Putin z dożywotnim immunitetem – ograniczył tym samym prawa obywateli!

Władimir Putin z dożywotnim

Władimir Putin z dożywotnim immunitetem! Duma Państwowa jednego dnia przyjęła ponad 10 projektów ustaw, które nie tylko dają dożywotnią bezkarność i mandat senatora dla Władimira Putina, ale zapewniają również bezkarność do końca życia byłym prezydentom Rosji. Zmiany zakładają również ograniczenie praw obywateli. W Rosji obowiązywać będzie bowiem zakaz demonstracji przed siedzibami służb specjalnych czy kara pozbawienia wolności za pomówienia w internecie.

Władimir Putin z dożywotnim immunitetem!

Duma właśnie uchwaliła przepisy, które pozwolą na bezkarność nie tylko Putinowi, ale także jego poprzednikom. Przewidują one pełny immunitet, także za ewentualne przestępstwa popełnione po odejściu z urzędu. Żeby tego było mało, w ramach reformy konstytucji Rosji postanowiono „wyzerować” kadencje dotychczasowych prezydentów. W związku z tym Władimir Putin po raz piąty będzie mógł ubiegać się o fotel prezydenta. 

Prezydent Federacji Rosyjskiej, który zakończył pełnienie urzędu, korzysta z nietykalności. Nie może on zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani administracyjnej, a także być zatrzymany, aresztowany, przeszukany, przesłuchany, a także poddany kontroli osobistej – czytamy w nowej ustawie.

Warto dodać, że obecna ustawa pozbawia prezydenta immunitetu po tym, jak Komitet Śledczy rozpocznie sprawę karną związaną z popełnieniem przestępstwa. Następnie Duma musiała wyrazić zgodę na pozbawienie immunitetu, a ostateczną decyzję podejmowała Rada Federacji. 

ZOBACZ TAKŻE: WŁADIMIR PUTIN NOMINOWANY DO POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA!

Władimir Putin z dożywotnim immunitetem to nie koniec zmian w Rosji. W tym samym momencie, kiedy Putin i poprzedni prezydenci otrzymali dożywotnią nietykalność, obywatelom ograniczono ich prawa. W trzecim czytaniu izba niższa rosyjskiego parlamentu przyjęła ustawę, która zakłada zakaz publikowania danych funkcjonariuszy służb specjalnych, żołnierzy, policjantów, prokuratorów i sędziów. Celem jest uniknięcie skandali i ewentualnych zamachów. W Rosji przyjęto także zakaz korzystania z zagranicznego wsparcia przy organizacji zgromadzeń, a ci, którzy popierają taką działalność muszą ujawnić swoje dane. Ponadto wprowadzono zakaz organizowania demonstracji przed siedzibami służb specjalnych. W Rosji obowiązywać będzie również kara pozbawienia wolności dla osób uznanych za „zagranicznych agentów” oraz za pomówienia w internecie. 

źródło: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.