70-latek wjechał do Wisły: „zbytnio zaufał nawigacji”!

70-latek wjechał do Wisły

70-latek wjechał do Wisły! Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Gassy w województwie mazowieckim. Mężczyzna zdając się jedynie na nawigację, nie zauważył końca drogi. 

70-latek wjechał do Wisły!

Do niepokojących wydarzeń doszło we wtorek, tuż przed godziną 18:00, w miejscowości Gassy w województwie mazowieckim. Tuż obok nieczynnej przeprawy promowej doszło do wypadku. 70-letni mężczyzna wjechał samochodem do Wisły. Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie wynika, że mężczyzna kierujący pojazdem podążał dokładnie z wytyczoną przez nawigację trasą. Warto dodać, że tego dnia padał deszcz, a widoczność była słaba. 70-letni kierowca nie zauważył końca drogi i wjechał prosto do rzeki. Na szczęście mężczyzna zdołał sam opuścić pojazd.

70-letni kierowca zbytnio „zaufał „ nawigacji” i wjechał nowym samochodem z nabrzeżnego pirsu wprost do Wisły. Przeprawa promowa w msc. Gassy była w tym miejscu możliwa, lecz tylko do listopada. Mężczyzna zdołał wydostać się z zatopionego pojazdu o własnych siłach – poinformowała warszawska policja.

ZOBACZ TAKŻE: BRAK MIEJSC NA SYLWESTRA W FÓRACH – I TO MIMO ZAKAZU! GÓRALE OBESZLI OBOSTRZENIA!

Mężczyznę po incydencie zabrano do komisariatu w Konstancinie-Jeziornie. Tam powiedział, że przez całą trasę kierował się jedynie informacjami przekazywanymi mu z nawigacji.

Po prostu nie zauważył końca drogi i wjechał z impetem do Wisły. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń (…) Nawigacja GPS to z pewnością użyteczny wynalazek, jednak, jak pokazuje ten przykład, wsłuchując się posłusznie w głos automatycznego pilota, można skończyć w polu lub, jak w tym przypadku w rzece – wyjaśnił Sawicki, z KPP w Piasecznie.

Strażacy po kilku godzinach wyciągnęli samochód z rzeki.

🚨35
W dniu dzisiejszym nasi druhowie o godz. 17:15 zostali zadysponowani przez SKKP w Piasecznie do zgłoszenia o wypadku…

Opublikowany przez OSP Gassy Wtorek, 22 grudnia 2020

źródło: twitter.com, polsatnews.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.