Wino zamiast mleka – niebezpieczna pomyłka ojca

wino zamiast mleka

Wino zamiast mleka. Do tej tragicznej pomyłki doszło na Ukrainie w małej wsi Chaplynka. Dwie dziewczynki: 2-latka i 4-latka trafiły w stanie krytycznym do szpitala z powodu zatrucia alkoholowego. Wino dostały w butelkach od ojca.

Nieprzytomne na ulicy

Dwie małe dziewczynki trafiły do szpitala z powodu zatrucia alkoholowego. Każda z nich wypiła po około pół litra wina! Lokalne media podają, że dzieci zostały znalezione nieprzytomne na ulicy. Znaleźli je sąsiedzi, którzy próbowali ocucić dziewczynki. Po chwili poczuli od nich intensywną woń alkoholu i bezzwłocznie zadzwonili po pomoc. Relacjonują, że już wcześniej widzieli niewyraźnie śpiewające dziewczynki z butelkami, w których na pewno nie było mleka. Butelki były wypełnione różową substancją. Ich ojciec rzekomo wlał im do butelek wino zamiast mleka, ponieważ nie mógł go znaleźć w lodówce. Mężczyzna twierdzi, że nic nie widział i nie miał pojęcia, że jego córki piją alkohol. Dziewczynki zaś twierdzą, że dostały go od taty.

ZOBACZ TAKŻE: UKRAIŃCY CORAZ CZĘŚCIEJ WYJEŻDŻAJĄ Z POLSKI

Śpiączka alkoholowa

Dziewczynki trafiły do szpitala ciężkim stanie, ich życie było zagrożone, nie było pewności czy dzieci przeżyją zatrucie. Były nieprzytomne i wpadły w śpiączkę alkoholową. Co więcej, dziewczynki były w tragicznym stanie. Były zaniedbane, we włosach miały wszy, a jednej z nich od dawna nikt nawet nie umył i nie rozczesał włosów. Na jej głowie był jeden wielki kołtun, którego rozczesanie trwało długi czas. Samo mycie dzieci zajęło personelowi szpitala ponad dwie godziny. Ich ubrania były tak brudne i zniszczone, że postanowione je wyrzucić. Lekarze podali poszkodowanym leki. Na ten moment ich stan jest stabilny, a ich życie nie jest zagrożone. Trwają procedury, aby odebrać rodzicom prawo do opieki nad dziewczynkami. Policja poszukuje również matki dzieci, której nie było podczas całego zdarzenia. Nie zjawiła się w szpitalu, a nikt nie wie gdzie aktualnie przebywa.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.