Wiemy, jak wygląda obóz uchodźców – do sieci wyciekły nagrania! [WIDEO]

Obóz uchodźców

Wydarzenia mające miejsce na polsko-białoruskiej granicy budzą skrajne emocje i opinie. Do sieci trafiają kolejne informacje i doniesienia, które elektryzują polskie i zagraniczne media. Tym razem opublikowano nagrania, na których widać, jak wygląda obóz uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Sytuacja na granicy

Sytuacja mająca miejsce na granicy Polski i Białorusi wciąż nie jest stabilna. Po kilku próbach forsowania granicy, a także masowym ataku na polskich funkcjonariuszy, ucierpiało 12 mundurowych – 9 policjantów, 2 strażników granicznych oraz żołnierz. Uchodźcy z Bliskiego Wschodu rzucali w mundurowych m.in. kamieniami, niszcząc sprzęt i narażając ich zdrowie i życie na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ – NIE ŻYJE ROCZNE DZIECKO

Obóz uchodźców

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z granicy. Docierają tam kolejne grupy migrantów, których celem jest dotarcie do Niemiec, a nawet Wielkiej Brytanii. Warto pamiętać, że w dalszym ciągu trwa pandemia koronawirusa. Ryzyko zarażenia się w tak licznej grupie jest spore, w związku z tym w centrum logistycznym, gdzie przebywają uchodźcy, wprowadzono nakaz maseczek. Na poniższym nagraniu można zobaczyć, jak wygląda ich obóz.

Łukaszenka zniósł obowiązek noszenia masek w całym kraju. Ale w centrum logistycznym, gdzie teraz przebywają niektórzy migranci, panuje reżim masek. W tej chwili wszystkim tam rozdawane są maski – napisała białoruska dziennikarka.

Część z nich wciąż koczuje na dworze. Hanna Liubakova, białoruska dziennikarka opublikowała na Twitterze nagrania przedstawiające ich obóz.

Tak wygląda dziś obóz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Część z nich znajduje się w centrum logistycznym w pobliżu punktu kontrolnego. Wczoraj reżim powiedział, że około 200 migrantów może tam pozostać. Poza tym wielu z nich nadal przebywa w prowizorycznym obozie namiotowym – czytamy w poście Liubakovej.

W sieci opublikowano również transmisję na żywo z centrum logistycznego w Bruzgach, gdzie przebywają setki uchodźców.

źródło: twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.