Wiadomo co z obostrzeniami! Adam Niedzielski potwierdza

w polsce zostanie zniesiony

Wiadomo co z obostrzeniami! Adam Niedzielski zabrał dziś głos w sprawie aktualnej sytuacji związanej z epidemią i potwierdził, jakie są plany rządu na walkę z powstrzymaniem czwartej fali. Liczby ogłaszane przez Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach, były rekordowe pod kątem fali, z którą musimy mierzyć się właśnie teraz. Jak zatem ma wyglądać walka z wirusem i czy czeka nas powrót do ostrych obostrzeń znanych z przeszłości? Minister zdrowia potwierdził to, co utrzymywano do tej pory…

Wiadomo co z obostrzeniami! Adam Niedzielski potwierdza

Czwarta fala koronawirusa nadal w natarciu. Kolejny dzień przyniósł bardzo wysokie liczby w kontekście zakażeń i zgonów. Już wcześniej było wiadomo, że czwarta fala przerosła oczekiwania przedstawiane w prognozach, a konstruowane do tej pory modele okazały się nietrafione. Zakażeń jest więcej, niż można było się spodziewać.

Stąd też wszyscy z uwagą obserwują poczynania rządu. Chodzi rzecz jasna o wprowadzenie ewentualnych obostrzeń. Dziś głos w tej sprawie po raz kolejny zabrał Adam Niedzielski. Podtrzymał on stanowisko, które zajął już wcześniej. Mianowicie, rządzący nadal nie planują powrotu do ścisłych restrykcji. Słowa ministra zdrowia przytacza portal RMF24.pl:

Nie zaostrzymy restrykcji, stawiamy na egzekucję obecnych. Przestrzeganie zasad epidemicznych: utrzymywanie dystansu, noszenie maseczki, dezynfekcja i szczepienia to wciąż ważne elementy walki z Covid-19.

ZOBACZ TAKŻE: WIEMY JAK WYGLĄDA OBÓZ UCHODŹCÓW! DO SIECI WYCIEKŁO JEDYNE W SWOIM RODZAJU NAGRANIE [WIDEO]

W dwóch województwach zaobserwowano spadek liczby zakażeń

Adam Niedzielski przyznał, że w dwóch województwach zaobserwowano już spadek liczby zakażeń. Mowa o województwie lubelskim oraz województwie podlaskim. Minister zdrowia mówił:

Patrząc tydzień do tygodnia, mamy ponad 10-procentowe spadki liczby zakażeń, co pokazuje, że apogeum fali w tych dwóch regionach zostało za nami.

Jak wcześniej wspomniano, nowych obostrzeń nie będzie, jednak rząd skupi się na egzekwowaniu obecnie panujących. Mowa między innymi o noszeniu maseczek w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji zbiorowej. Właśnie w tych miejscach mają pojawić się jeszcze bardziej wzmożone kontrole sanepidu.

To elementy, które pozwalają przejść falę, nie zaburzając w tak dużym stopniu normalnego życia społeczno-gospodarczego.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.