Wielka pomyłka w Biedronce – piwo bezalkoholowe okazało się z alkoholem!

to wydarzy się już w piątek

Biedronka wycofuje całą partię piwa. Na sklepowych półkach pojawiły się trunki o mylnych etykietach. Piwo bezalkoholowe okazało się z napojem alkoholowym. To poważna pomyłka, a wielu klientów mogło zostać wprowadzonych w błąd. Carlsberg Polska wydał oficjalne oświadczenie w sprawie i podał numery partii, które źle oznaczono.

Wielka pomyłka w Biedronce

Biedronka to jeden z najpopularniejszych sklepów w naszym kraju, w którym setki tysięcy Polaków codziennie robi zakupy. Zapewne wielu z nich zdecydowało się również na zakup złotego trunku. Niestety doszło do ogromnej pomyłki, w związku z czym wydano oficjalne oświadczenie w sprawie, a także poinformowano, o których konkretnie produktach mowa.

Chodzi o piwo bezalkoholowe marki Carlsberg, które jednak okazało się trunkiem zawierającym alkohol. Z powodu błędu na linii produkcji, na butelki naklejono omyłkowo nie te etykiety, co trzeba.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKIE ZMIANY Z MCDONALD’S – TEGO JUŻ NIE BĘDZIE!

Pomyłka dotyczy piwa Carlsberg w butelkach o pojemności 500 ml. To właśnie na nich umieszczono etykiety z informacją, że jest to piwo bezalkoholowe. Wkrótce okazało się, że kilka partii oznaczonych jako 0% było tak naprawdę piwem Carlsberg Lager.

Wycofano piwa o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 10:14, LPL03L/215, 30.04.22 10:15, LPL03L/215, 30.04.22 10:16.

Firma Carlsberg poinformowała, że doszło do błędu na linii produkcji i wydała oświadczenie w sprawie:

Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną.Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Lager. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane, są oznaczone prawidłowo.

Poinformowano również o możliwym zwrocie lub wymianie kupionego towaru:

W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu – czytamy w oświadczeniu.

 

źródło: gazetalubuska.pl, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.