Niezdejmowalna opaska covidowa – trwają testy nowego gadżetu!

Opaska covidowa

Opaska covidowa to nowy pomysł, który ma zapewnić bezpieczeństwo i być alternatywą przepustek zdrowotnych. Obecnie we francuskich barach, restauracjach, muzeach i miejscach handlu oraz rozrywki trwają testy nowego wynalazku.

Niezdejmowalna opaska covidowa

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną, a wiele krajów w dalszym ciągu walczy z zarazą. Rząd Francji wprowadził na początku sierpnia nowe przepisy, dotyczące tzw. przepustek zdrowotnych. Otrzymują je osoby zaszczepione lub te, które posiadają zaświadczenie o przechorowaniu Covid-19 lub potwierdzenie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby posiadające przepustki zdrowotne mogą przebywać w centrach handlowych, barach, restauracjach i innych miejscach publicznych.

W związku z panującymi przepisami postanowiono nieco usprawnić sprawdzanie przepustek zdrowotnych. Niezdejmowalna opaska covidowa to według francuskich władz odpowiednie rozwiązanie. Nowy wynalazek testowany jest obecnie w 200 restauracjach i barach w departamencie Gironde. Podobnie jak w przypadku przepustek, opaski mogą otrzymać osoby w pełni zaszczepione, posiadające potwierdzenie przechorowania Covid-19 lub potwierdzenie negatywnego wyniku testu.

ZOBACZ TAKŻE: TAK WYGLĄDA PLAN NA CZWARTĄ FALĘ KORONAWIRUSA – MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE OBOSTRZEŃ I NIE TYLKO

Opaska covidowa jest nieściągalna i zawiera napis „przepustka sanitarna”. Powinna być noszona na nadgarstku.

Zmiany w przepisach wzbudziły w obywatelach Francji skrajne emocje. Osoby, które nie chcą się szczepić nie kryją swojego oburzenia związanego z „segregacją społeczeństwa”. Ponadto wprowadzone restrykcje odbiły się również na właścicielach m.in. restauracji, którzy odnotowali spadek klientów.

 

źródło: twitter.com,next.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.