Wielka awantura w Sejmie – interweniowała Straż Marszałkowska! [WIDEO]

Wielka awantura w Sejmie

Wielka awantura w Sejmie! Powodem przepychanek i niepokojących wydarzeń jest wzbudzająca duże kontrowersje decyzja Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, iż aborcja w przypadku płodu obarczonego poważnymi wadami jest niezgodny z Konstytucją. Oprócz ogromnych protestów w całym kraju, zamieszki pojawiły się także w Sejmie, gdzie posłanki ugrupowań opozycyjnych zablokowały mównicę. Co więcej, interweniować musiała Straż Marszałkowska.

Wielka awantura w Sejmie!

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał ogromną falę protestów. Na ulice wyszły tysiące ludzi, a dla osób przebywających na kwarantannie lub izolacji zorganizowano zdalne protesty, polegające na wysyłaniu maili do organizacji oraz polityków popierających decyzję TK.

Niepokojące wydarzenia miały miejsce także w Sejmie. Na początku wicemarszałek Ryszard Terlecki zwrócił się do posłów opozycji, skupiając uwagę na symbol protestu kobiet, czyli czerwoną błyskawicę.

Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS. Rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów – powiedział Terlecki.

Chwilę później na mównicę dostało się kilkanaście posłanek Lewicy. Kobiety z czarnymi tabliczkami z napisem „#Legalna aborcja” powtarzały: „to jest wojna”.

Z obrad wykluczeni zostali: poseł PO Sławomir Nitras i posłanka Klaudia Jachira. Wicemarszałek Terlecki pouczył także kilku innych posłów, m.in. Joannę Scheuring-Wielgus, Barbarę Nowacką i Michała Szczerbę. Wkrótce posłanki Lewicy próbowały zbliżyć się do Jarosława Kaczyńskiego. W tym momencie interweniować musiała Straż Marszałkowska. Moment wejścia strażników na salę plenarną można zobaczyć na poniższym filmie:


ZOBACZ TAKŻE: ŻANDARMERIA WOJSKOWA WYCHODZI NA ULICE. ŻOŁNIERZE MAJĄ POMÓC POLICJI!

Kilka minut później prezes Kaczyński otoczony strażnikami opuścił salę.

Terlecki ogłosił godzinną przerwę, w czasie której zwołano posiedzenie Konwentu Seniorów.

źródło: rmf24.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.