Niedziele niehandlowe – jest decyzja rządu! Premier rozwiewa wątpliwości

niedziele niehandlowe

Niedziele niehandlowe – czy w związku z epidemią koronawirusa i spodziewanymi kolejnymi obostrzeniami, zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? To pytanie pojawiało się w mediach już od jakiegoś czasu. W końcu jednak do tematu odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który rozwiał wątpliwości. Wiadomo już zatem, czy w najbliższym czasie czeka nas przywrócenie handlu w niedzielę.

Niedziele niehandlowe – jest decyzja rządu! Premier Mateusz Morawiecki rozwiewa wątpliwości

Temat ewentualnego zniesienia niedziel niehandlowych powraca niczym bumerang! Pojawił się i tym razem. Przypomnijmy – zwolennicy tego pomysłu pragną, aby handel w niedziele przywrócono przynajmniej czasowo, na okres trwania epidemii. Miałoby to między innymi rozładować obłożenie sklepów w inne dni tygodnia. Pojawiły się nawet informacje, że rząd bardzo dokładnie przyjrzy się całej sprawie.

Mało tego – zniesienia zakazu handlu w niedzielę na czas trwania epidemii, chciał nawet Senat. W tym celu podjęto nawet specjalną uchwałę. Ustawa miała zakładać, że niedziele niehandlowe miałyby zniknąć jeszcze na 90 dniu po ogłoszeniu końca epidemii.

Już teraz wiadomo, jak wygląda zdanie rządu w tejże kwestii. Otwarcie odniósł się do tego premier Mateusz Morawiecki. Jego wypowiedź dotycząca zakazu handlu w niedzielę pojawiła się między innymi w portalu RMF24.pl i brzmi następująco:

Nie, na razie nie jest brane pod uwagę takie rozwiązanie.

Oznacza to zatem, że sklepy i centra handlowe w dalszym ciągu będą funkcjonować tak, jak dotychczas.

ZOBACZ TAKŻE: MATEUSZ MORAWIECKI SKOMENTOWAŁ WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W SPRAWIE ABORCJI! PREMIER ODNIÓSŁ SIĘ TAKŻE DO STRAJKÓW

Dziś padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w naszym kraju – następna bariera przebita

Sytuacja związana z epidemią jest nadal niezwykle poważna, choć w przekazie medialnymi nieco zagłuszyły ją wydarzenia związane z protestami po decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji.

Tylko w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 16300 nowych przypadkach zakażeń. Zmarły kolejne 132 osoby. Wyzdrowiało natomiast blisko 4 tysiące osób – a konkretnie 3935 chorych.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.