Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice. Żołnierze mają pomóc policji!

Żandarmeria Wojskowa wychodzi na

W sieci wrze po tym, jak Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu wojsk na ulice. Zarządzenie premiera zostało opublikowane w Monitorze Polskim w poniedziałek 26 października. Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice i ma pomóc policji w zakresie bezpieczeństwa i utrzymaniu porządku publicznego w trakcie trwania pandemii!

Od kilku dni polskie ulicy pełne są ludzi, którzy protestując, nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż przepis wyrażający zgodę na dokonanie aborcji w przypadku płodu obarczonego poważnymi wadami jest niezgodny z Konstytucją. W mediach jest to jeden z głównych tematów, a teraz oliwy do ognia dolało zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego.

Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice, aby pomóc policji w utrzymaniu porządku publicznego. Od 28 października, aż do dnia odwołania stanu epidemii wojsko i policja będą razem zabezpieczać polskie ulice:

’W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego’

 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice. Podobnie było na przełomie marca i kwietnia. Wówczas szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił, że policja otrzyma wsparcie od żołnierzy Wojska Polskiego. Wówczas na jednego policjanta, przypadał jeden żołnierz. Z taką formułą mogliśmy się również spotkać, podczas kiedy był wzmożony ruch na drogach np. w okresie świąt.

Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice.

 

Nie da się ukryć, że informacja o tym, że Żandarmeria Wojskowa wychodzi na ulice, wywołała ogromne zamieszanie w sieci. Wiele osób zarzuciło rządzącym, że w ten sposób chcą dać kres protestom, które od kilku dni mają miejsce w naszym kraju. Głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak czytamy, jest to standardowe działanie, które nie ma żadnego związku z manifestacjami:

To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m.in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny

 

Zobaczcie również: Powstanie „Straż Narodowa” – jednym z głównych celów jest ochrona kościołów

Źródło: Rmf.fm, YouTube, Onet.pl, Twitter