Wiadomo co z obostrzeniami na majówkę! Nie są to dobre wieści

wiadomo co z obostrzeniami

Wiadomo co z obostrzeniami na majówkę! Do najnowszych informacji dotarli dziennikarze RMF24.pl. Niestety, wieści nie należą do zbyt dobrych. Wiele osób liczyło, że na majówkę będzie można ruszyć w Polskę i skorzystać z atrakcji turystycznych oraz hoteli. Teraz okazuje się, że można o tym zapomnieć. Czy jakiekolwiek restrykcje zostaną zniesione? Więcej istotnych szczegółów znajdziecie poniżej.

Wiadomo co z obostrzeniami na majówkę! Brak dobrych wieści…

Portal RMF24.pl ujawnił najnowsze wieści dotyczące majówki 2021. Chodzi rzecz jasna o obostrzenia i sytuację ściśle związaną z koronawirusem. Wiele osób liczyło, że już od 1 maja będzie można swobodnie podróżować po Polsce i korzystać z długiego weekendu, śpiąc w hotelach i czerpiąc całymi garściami z turystyki. Tymczasem okazuje się, że takie plany trzeba odłożyć na inny, dalszy termin. Dziennikarze RMF ustalili bowiem, że do końca majówki już na pewno nie będzie mowy o jakimkolwiek luzowaniu obostrzeń.

Tym samym trzeba pogodzić się z faktem, że jedyne zniesienie restrykcji dotyczy otwarcia branży beauty oraz częściowego powrotu do szkół w niektórych województwach.

Poza otwarciem hoteli, wiele osób liczyło choćby na otwarcie ogródków w barach i restauracjach. Na taki krok rząd również się nie zdecydował. Mimo, że liczba zakażeń stale spada – nadal niepokoi ilość codziennych zgonów oraz mało wolnych miejsc w szpitalach.

ZOBACZ TAKŻE: JACKOWSKI OSTRZEGA – „LATO NIE BĘDZIE NORMALNE”. TYM RAZEM NIE MA TO ŻADNEGO ZWIĄZKU Z POGODĄ. CHODZI O ROSYJSKIE WOJSKA. JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Luzowanie obostrzeń najprędzej od 4 maja. Co wtedy może się otworzyć?

Wszystko wskazuje na to, że kolejne luzowanie obostrzeń nastąpi dopiero po majówce – mianowicie, najszybciej 4 maja. W kontekście przedłużenia obostrzeń na majówkę, jako jeden z powodów podaje się też start szczepień powszechnych. A to dlatego, że aby przystąpić do szczepienia, trzeba być zdrowym. Natomiast majówkowe podróże mogłyby znów wpłynąć na wzrost zakażeń, co znacznie opóźniłoby przystępowanie do szczepień.

Jakie obostrzenia mogą natomiast zniknąć po majówce? Według RMF24.pl, możliwe, że otwarte zostaną kina, muzea, teatry i hotele, ale też baseny.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.