11-letnia dziewczynka zmarła po użyciu pasty do zębów. Ta historia może być dla was przestrogą!

11-letnia dziewczynka

11-letnia dziewczynka za poleceniem dentysty użyła specjalnej pasty do zębów wzmacniającej szkliwo. Wkrótce okazało się, że dziecko ma uczulenie na substancję w niej zawartą. Po 2-dniowej walce o życie, dziewczynka zmarła.

11-letnia dziewczynka zmarła po użyciu pasty do zębów

Denise Saldate to 11-letnia dziewczynka, która wraz z mamą wybrała się do dentysty. Specjalista polecił jej używanie pasty do zębów, której celem jest wzmocnienie szkliwa. Konkretnie mowa o MI Paste One, w której składzie znajduje się Recaldent, zwany potocznie „płynnym szkliwem”. Warto dodać, że na opakowaniu produktu widniało ostrzeżenie producenta o możliwych skutkach ubocznych i reakcjach alergicznych. Niestety pierwsze użycie produktu okazało się dla dziewczynki zabójcze. 11-latka doznała silnej alergii. Jej wargi zaczęły puchnąć, sinieć, a dziecko zaczęło się dusić. Matka Denise próbowała uratować dziewczynkę. Krzyknęła do drugiej córki, aby szybko wezwała pogotowie. Kobieta w rozmowie z „Allercgic Living” wyznała:

Powiedziała: „Wydaje mi się, że mam reakcję alergiczną na pastę”. Kiedy kończyła to zdanie jej wargi już zdążyły zrobić się sine. Podniosłam ją i położyłam w moim łóżku. Pobiegłam do pokoju i krzyknęłam do drugiej córki, aby natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Sama chwyciłam za EpiPen.

ZOBACZ TAKŻE: SPIERALI SIĘ O PŁEĆ ZMARŁEGO DZIECKA – WYPRAWIONO DWA POGRZEBY

Po przyjeździe pogotowia dziewczynka została zabrana do szpitala, gdzie przez 2 dni walczono o jej życie. Niestety dziecko zmarło. Rozżalona matka dziewczynki postanowiła podzielić się swoją historią, aby przestrzeć innych rodziców przed możliwymi skutkami ubocznymi past do zębów.

Czytajcie wszystko. Nie traćcie czujności tylko dlatego, że przez ostatnich kilka lat wszystko szło, jak z płatka. Nie możecie tracić czujności, nie możecie czuć zakłopotania, albo wstydzić się zapytać. Róbcie to tak długo, dopóki nie będziecie pewni, że wszystkie składniki są absolutnie bezpieczne. Jesteście adwokatami swoich dzieci – apelowała matka zmarłej dziewczynki.

Last week nominations started to come in for this free spirited girl. When her image came across my computer screen & I…

Opublikowany przez Love Song Events & Photography Inc. Piątek, 12 kwietnia 2019

 

źródło: facebook.com, popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.