Wiadomo co z obostrzeniami?! A jednak! Pojawiły się nieoficjalne ustalenia

rząd chce poluzować obostrzenia

Wiadomo co z obostrzeniami?! A jednak! Pojawiły się nieoficjalne ustalenia dziennikarze RMF FM, które dotychczas – przy każdej z poprzednich fal zakażeń – spełniały się niemal w 100%. Co zatem udało się ustalić pracownikom jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce? Czy obostrzenia rzeczywiście pojawią się już niebawem? A może jak na razie powinniśmy spać spokojnie i po prostu uważnie przyglądać się rozwojowi sytuacji?

Wiadomo co z obostrzeniami?! A jednak! Pojawiły się nieoficjalne ustalenia

Sytuacja jaką obecnie obserwujemy w Polsce, nadal jest alarmująca. Nowych zakażeń przybywa w bardzo szybkim tempie, co na łeb na szyję położyło wszelkie dotychczasowe prognozy. Niemal każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o przynajmniej 5 tysiącach nowych przypadków. Niestety, pojawia się także coraz więcej zgonów.

Bardzo często przypomina się słowa ministra zdrowia, który jeszcze przed nadejściem czwartej fali mówił o pojawieniu się obostrzeń, gdy liczba dobowych przypadków zacznie przekraczać tysiąc. Jak na razie o ich ewentualnym wprowadzeniu nie mówi się jednak nic. Ale czy to się zmieni? Do interesujących nieoficjalnych wieści dotarli dziennikarze RMF24.pl. W tamtejszym portalu czytamy następującą kwestię:

Rząd rezygnuje z wprowadzania w najbliższych tygodniach nowych obostrzeń koronawirusowych.

To z pewnością może dziwić wiele osób. Dlaczego jednak rząd decyduje się na takie, a nie inne kroki? Postarano się to uzasadnić.

ZOBACZ TAKŻE: DUŻA AWARIA ELEKTROWNI JĄDROWEJ W ROSJI, POTWIERDZONO WYCIEK. ZATRZYMANO PRACĘ JEDNEGO Z REAKTORÓW. CZY SĄ POWODY DO OBAW? OFICJALNE STANOWISKO KONCERNU ENERGETYCZNEGO

Zamiast wprowadzenia nowych obostrzeń – więcej kontroli i karanie za niestosowanie się do obecnych restrykcji

Na RMF24.pl czytamy, że w rządzie dokonano badań opinii publicznej. Ich rezultaty pokazały, że aktualnie bardzo mało osób przestrzega obecnie panujących restrykcji. Tym samym trudno, aby ludzie zaczęli stosować się do nowych wytycznych.

Wobec tego, jak na razie rząd chce skupić się na wzmożeniu kontroli, które zmobilizują ludzi do przestrzegania panujących obostrzeń (mowa choćby o maseczkach w sklepach). W RMF24.pl czytamy:

Tylko ostatniej doby policjanci w całym kraju nałożyli 1780 mandatów za brak maseczek. Skierowali również 121 wniosków do sądu o ukaranie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.