70-latka urodziła dziecko – skorzystała z metody sztucznego zapłodnienia

70-latka urodziła dziecko

Szokujące doniesienia płyną do nas prosto z Indii. To właśnie tam 70-latka urodziła swoje pierwsze w życiu dziecko. Kobieta zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro. Co ciekawe, nie jest najstarszą matką na świecie. Poznajcie jej zdumiewającą historię.

70-latka urodziła dziecko

W Indiach doszło do wydarzeń, o których mówi cały świat. 70-letnia Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż po raz pierwszy zostali rodzicami. Nie da się ukryć, że późne rodzicielstwo budzi sporo obaw i kontrowersji, jednak emocji w tej historii dodaje fakt, iż kobieta zaszła w ciążę za pomocą metody in vitro.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA 10 DNI PO SWOJEJ ŚMIERCI URODZIŁA DZIECKO – NOWORDKA ODNALEZIONO W TRUMNIE

Para tworzy małżeństwo od 45 lat i przez cały ten czas starali się o dziecko. Niestety bezskutecznie. W końcu zgłosili się do kliniki, gdzie nalegali o pomoc. Głos w sprawie zabrał lekarz, który pomógł parze stać się rodzicami.

Kiedy po raz pierwszy przyszli do nas, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale nalegali – powiedział doktor Naresh Bhanushal w rozmowie z Daily Mail.

Co ciekawe, 70-latka nie posiada dowodu tożsamości, a jej wiek znany jest jedynie z jej zapewnień. Ponadto, świeżo upieczona mama nie jest najstarszą matką na świecie. Rekord należy do 75-letniej mieszkanki Indii, która w 2019 roku powitała na świecie bliźniaczki.

Co myślicie o późnym rodzicielstwie?

 

źródło: twitter.com, wiadomosci.radiozet.pl, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.