Duża awaria elektrowni jądrowej w Rosji, jest wyciek. Są powody do obaw?

duża awaria elektrowni jądrowej

Duża awaria elektrowni jądrowej w Rosji. Jak donoszą największe krajowe i zagraniczne media – doszło tam do wycieku. Czy są jednak powody do obaw? W rezultacie awarii i wycieku pary, w elektrowni zmuszeni byli do zatrzymania pracy jednego z reaktorów. Wszystko miało miejsce na południu Rosji. Koncern energetyczny, który odpowiada za elektrownię w której doszło do awarii, tłumaczy co dokładnie się stało.

Duża awaria elektrowni jądrowej w Rosji, jest wyciek. Są powody do obaw?

Niepokojące wieści docierają z Rosji. Mianowicie, to właśnie na południu tego kraju miało dojść do niebezpiecznej, dużej awarii elektrowni jądrowej. Pierwsze wzmianki o zdarzeniu w polskich mediach pojawiły się już wczoraj. Dziś znamy nieco więcej szczegółów oraz poznaliśmy oficjalne stanowisko koncernu energetycznego, do którego należy omawiana elektrownia.

Portal RMF.fm podaje, że doszło tam do wycieku pary. Skutkowało to koniecznością zatrzymania pracy jednego z reaktorów. Jak pierwsza o wszystkim pisała agencja RIA Nowosti, które ostatecznie potwierdziła doniesienia o wycieku. Jak natomiast brzmi oficjalne stanowisko koncernu Rosenergoatom z Rosji?

Wyciek pary, do którego doszło w elektrowni jądrowej w obwodzie rostowskim na południu Rosji, nastąpił w części systemu, w której stosowana jest woda czysta, a nie radioaktywna.

ZOBACZ TAKŻE: 20-LETNIA STUDENTKA ZMARŁA PO KONKURSIE JEDZENIA HOT-DOGÓW. DRAMAT NA UCZELNI W STANACH ZJEDNOCZONYCH. CAŁY KRAJ PORUSZONY NIEWYOBRAŻALNĄ TRAGEDIĄ. CO SIĘ STAŁO?

Zdaniem koncernu energetycznego, zajście nie było groźne. Co na to Państwowa Agencja Atomistyki?

Jak zapewniają oficjele koncernu energetycznego, do którego należy elektrownia jądrowa – incydent nie był groźny. Portal RMF.fm przytoczył jednak stanowisko Państwowej Agencji Atomistyki. Co z niego wynika? Czytamy tam:

Nie odnotowano na terenie Polski pogorszenia jakości powietrza.

Sytuacja radiacyjna pozostaje w normie. Państwowa Agencja Atomistyki nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej.

źródło: RMF.fm, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.