Wąż boa dusiciel na placu zabaw w Poznaniu!

wąż boa

Wąż boa dusiciel na placu zabaw w Poznaniu! W Polsce widok węża nie należy do codziennych, a jeśli już – mieszkańcy naszego kraju mają zazwyczaj do czynienia ze żmijami i zaskrońcami. Tym razem jednak trafił się zupełnie inny okaz. Gdyby tego było mało, boa przebywał tuż przy placu zabaw, na którym bawiły się dzieci. To właśnie one zobaczyły gada i poinformowały o tym fakcie swoich opiekunów. 

Wąż boa dusiciel na placu zabaw w Poznaniu

Niepojącego odkrycia tuż przy placu zabaw, dokonały bawiące się tam właśnie dzieci. W zaroślach dostrzegły węża – jak się okazało, niespotykanego na naszych terenach boa dusiciela. Od razu poinformowały o tym swojego opiekuna, natomiast ten zwrócił się ze sprawą do odpowiednich służb – zadzwonił na straż miejską.

Nie wiadomo skąd na placu zabaw wziął się wąż

Do momentu przyjazdu odpowiednich służb, które miały zająć się osobnikiem odkrytym przez dzieci, teren zabezpieczyli opiekunowie swoich pociech. Ich postawę chwalą strażnicy miejscy z Poznania, z ich rzecznikiem prasowym na czele. Dzięki dorosłym gad się nie spłoszył, a także nie zrobił nikomu krzywdy. 

boa dusiciel

Wąż nie był agresywny i nie zbliżał się do ludzi. Okazało się, że miał około półtora metra. Przybyły na miejsce Eko-patrol schwytał gada, umieścił go w specjalnym pojemniku i przetransportowali do poznańskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Pochodzenie zwierzęcia jest niewiadome. Przypuszcza się, że uciekł z domowej hodowli lub ktoś zwyczajnie… wypuścił go na wolność. Serwis tvn24.pl, który opisując całą sytuację, zwraca uwagę także na to, że takich sytuacji jest coraz więcej. Rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu opowiada, że podobnych zdarzeń jest coraz więcej. Wszystko przez modę na egzotyczne zwierzęta.

wąż boa

ZOBACZ TAKŻE: SPRAWDZIŁ DZIAŁANIE CHUSTECZKI Z CHLOROFORMEM 

źródło zdjęć: sm.poznan.pl, chilltorun.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.