Sprawdzał czy chusteczka z chloroformem działa [WIDEO]

sprawdzał czy

Mężczyzna sprawdzał czy chusteczka z chloroformem rzeczywiście zadziała – co stało się później? Czy właśnie tego się spodziewał? Zobacz nagranie, które w ostatnim czasie podbija sieć. Według jednych, osoba na nagraniu wykazała się nadzwyczajną głupotą. Inni mówią, iż dobrze że przetestował to na własnej skórze, a nie osoby postronnej. Film z testem o piorunującym finale można zobaczyć poniżej.

Sprawdzał czy chusteczka z chloroformem działa

Mężczyzna, który sprawdzał czy chusteczka z chloroformem działa, wpadł na pomysł, aby swój test nagrać i opublikować w sieci. Czy jednak przypuszczał, że stanie się obiektem kpin i współczucia? Wszystko przez to, że środek, w który początkowo wątpił – faktycznie zadziałał. Co więcej, jego efekty okazały się dla testującego opłakane w skutkach. Działanie chusteczki z chloroformem okazało się tak silne, że zwaliło mężczyznę z nóg. Pojawiają się też głosy, że mężczyzna udawał – trzeba to jednak ocenić samemu. Całe zajście dostępne do obejrzenia poniżej:

Chusteczka z chloroformem

Chloroform jest bardzo popularnym środkiem, a jego zastosowanie ma naprawdę bogatą historię. Niestety, często bywa narzędziem w rękach napastników – tym właśnie sposobem, a więc chusteczką z chloroformem, obezwładniają oni swoje ofiary. Praktyka ta jest często stosowana choćby w przypadku gwałtów i porwań. Wszystko dlatego, że środek ten, tak jak widać na filmie powyżej, potrafi od razu zwalić z nóg.

W dawnych czasach, chloroform był stosowany nawet jako środek do głębokiej narkozy. Warto jednak dodać, że bywa on szkodliwy dla zdrowia, a między działaniem znieczulającym a dawką toksyczną, istnieje bardzo cienka linia. Łatwo z nim – kolokwialnie mówiąc – przedobrzyć. 

Działanie chloroformu jest dla organizmu momentami bardzo wyniszczające. Wiele zależy też od tego, z jakim natężeniem będzie on oddziaływać na człowieka. Do zagrożeń z nim związanych wlicza się: drażniące działanie na drogi oddechowe, oczy i skórę, może być także powodem poważnych wad serca. W ich wyniku czasami dochodzi do zatrzymania akcji serca lub zatrzymania oddechu. Ponadto rzecz jasna wywołuje poczucie senności, nudności, a co za tym idzie – także utratę przytomności. Otępia i działa szkodliwie na wątrobę i nerki.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.