Walka zawodników bez rąk na gali MMA Szulakowskiego! Tego jeszcze nie było

walka zawodników bez rąk

Walka zawodników bez rąk na gali MMA organizowanej przez Grzegorza Szulakowskiego! Takiego zestawienia w świecie zawodowych sportów walki w Polsce jeszcze nie było. W klatce na przeciwko siebie staną Przemysław Wieczorek i Bartosz Klimek. Informacje o walce pojawiły się na oficjalnych kanałach federacji Solo Combat Federation w mediach społecznościowych. Więcej szczegółów oraz sylwetki wojowników zobaczycie poniżej.

Walka zawodników bez rąk na gali MMA organizowanej przez Grzegorza Szulakowskiego. Pierwsze takie starcie w Polsce i w Europie?

Zaskakujące zestawienie kibice obejrzą na zbliżającej się, drugiej gali federacji Solo Combat Federation, w której jednym z włodarzy jest znany zawodnik MMA, Grzegorz Szulakowski. Mianowicie, organizacja ogłosiła dziś w mediach społecznościowych, że na gali Solo Combat Federation 2 odbędzie się starcie zawodników bez rąk. Na przeciwko siebie staną Przemysław Wieczorek i Bartosz Klimek. Federacja podaje, że ten pierwszy obie ręce stracił w wieku 20 lat w wypadku kolejowym. Zaznacza się jednak, że obaj panowie mają naprawdę wiele wspólnego ze sportem. Wieczorek jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i świata w @paraTaekwondo.

Klimek z kolei ręce stracił już w wieku 7 lat. Zawodnik ten trenuje w klubie Arrachion Olsztyn pod okiem Pawła Derlacza. Na stronie federacji czytamy, że jego marzeniem od zawsze było wzięcie udziało w zawodowej gali MMA. Wszystko wskazuje na to, że niebawem się ono spełni.

ZOBACZ TAKŻE: NAJWIĘKSZA W HISTORII KOMETA WIDZIANA PRZEZ CZŁOWIEKA, ZMIERZA W STRONĘ NASZEJ PLANETY! NAUKOWCY PODAJĄ SZCZEGÓŁY ORAZ JEJ ROZMIARY. POKAZALI TEŻ JEJ ZDJĘCIE [FOTO]

Wiadomo w jakiej formule odbędzie się walka. Federacja potwierdza

Wielu kibiców zastanawia się, w jakiej formule walkę stoczą zawodnicy bez rąk. Okazuje się, że zawalczą – jak podaje profil federacji – „tylko na kopy” w trzech rundach, a każda z nich potrwa 3 minuty.

Na profilu SCF czytamy jeszcze:

Dziś przedstawiamy kolejne zestawienie naszej gali. Zestawienie jakiego jeszcze chyba w Polsce, a może nawet w Europie nie było. Zdajemy sobie sprawę, że u niektórych może ono wywołać pewne kontrowersje. Na przeciw siebie staną bowiem zawodnicy, którzy są sportowcami z krwi i kości. Są to osoby będące motywacją, inspiracją i wzorem dla innych, którzy są najlepszym przykładem pokonywania własnych słabości, przełamywania barier, realizacji własnych marzeń i dokonywania niemożliwego…Przemek i Bartek trenują bowiem sporty walki, nie mając rąk…

Na koniec dodano tam (pisownia oryginalna):

Podczas walki przeprowadzona będzie zbiórka charytatywna, której cel, panowie wspólnie wyznaczą. Kibicujemy obu zawodnikom, dla nas już są wygranymi- zdobyli nasz szacunek i uznanie, a ich życie to dowód, że „niemożliwe nie istnieje” a „ ograniczenia są tylko w naszej głowie”.

źródło: mma.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.