Największa w historii kometa widziana przez człowieka, zmierza w stronę Ziemi [FOTO]

największa w historii kometa

Największa w historii kometa widziana przez człowieka, zmierza w stronę naszej planety! Zaskakujące informacje przekazali naukowy z NASA, potwierdzając jednocześnie, że mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowym, pierwszym w historii takim obiektem. RMF24.pl powołując się na doniesienia z NASA podaje, że kometa leci w kierunku Układu Słonecznego z prędkością ponad 35 tysięcy kilometrów na godzinę. Kometę dzięki teleskopowi Hubble’a udało się sfotografować. Wszystko zobaczycie poniżej.

Największa w historii kometa widziana przez człowieka, zmierza w stronę Ziemi! NASA pokazuje zdjęcia z teleskopu Hubble’a [FOTO]

Piorunujące informacje pojawiły się w mediach dzisiejszego poranka. Mianowicie, jak podaje RMF24.pl, powołując się na doniesienia NASA – największa w historii kometa widziana przez człowieka, zmierza w stronę Ziem! Momentalnie podano wymiary potężnej komety, które naprawdę robią wrażenie. Ma ona – bagatela – szerokość około 137 kilometrów i waży 50 kwintylionów ton. NASA podaje, że jest to obiekt lodowy. W RMF24.pl można przeczytać, że kometa według wyliczeń naukowców jest większa niż amerykański stan Rhode Island.

Wstępne ustalenia mówią o tym, że omawiana kometa to nic innego jak pozostałość po jakiejś planecie. Na ten moment wszystko wskazuje na to, iż została wyrzucona z tzw. Obłoku Oorta. NASA pochwaliła się już pierwszymi zdjęciami komety, które wykonano z teleskopu Hubble’a. Obiekt odkryło dwóch astronomów – Pedro Bernardinelli i Gary Bernstein.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE NIEPOKOJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE OD AMERYKAŃSKIEJ FIRMY MAXAR TECHNOLOGIES. CO TYM RAZEM SZYKUJĄ ROSJANIE? WSZYSTKO WSKAZUJE NA JEDNO… [FOTO]

Naukowcy podają datę, kiedy kometa znajdzie się najbliżej Układu Słonecznego

Zdaniem naukowców, kometa zmierza w kierunku Układu Słonecznego. Aktualne wyliczenia mówią, że najbardziej zbliży się do niego w 2031 roku. Wtedy też minie Słońce o ponad 1,6 miliarda kilometrów.

W RMF24.pl czytamy, że omawiana kometa po raz pierwszy odkryta została już w 2010 roku. Dopiero teraz udało się ją jednak sfotografować. W chwili obecnej kometa znajduje się – jak czytamy w RMF24.pl – 2 miliardy mil do Słońca. Portal podaje dodatkowo, że spada ona prawie prostopadle do płaszczyzny Układu Słonecznego.

źródło: RMF24.pl, NASA, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.