Stopień alarmowy BRAVO w całej Polsce do 30 kwietnia! Decyzja Morawieckiego

fatalne doniesienia

Stopień alarmowy BRAVO w całej Polsce do 30 kwietnia! Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP będą obowiązywać do 30 kwietnia tego roku, do godziny 23:59. Warto dodać, że stopień BRAVO jak dotąd obowiązywać miał właśnie do 15 kwietnia i co ważne – jedynie na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego. Teraz alarm rozszerzono na całą Polskę. Dlaczego i co to tak naprawdę oznacza?

Stopień alarmowy BRAVO w całej Polsce do 30 kwietnia! Wcześniej obejmował jedynie województwa podkarpackie i lubelskie. O co chodzi?

Ważne informacje obiegły media dzisiejszego poranka. Jak się okazało, stopnie alarmowe obowiązujące w Polsce już od jakiegoś czasu, zostały przedłużone. Gdyby tego było jednak mało, jeden z nich rozszerzono na obszar całego kraju. Jak dotąd drugi stopień alarmowy BRAVO obejmował jedynie tereny województw podkarpackiego i lubelskiego. Teraz wiadomo jednak, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, przynajmniej do 30 kwietnia do godziny 23:59 dotyczyć będzie on całego kraju. Wraz z przedłużeniem stopnia alarmowego BRAVO, przedłużono także trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze napisało:

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP). Wprowadzone stopnie obowiązują na terytorium całego kraju do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59.

ZOBACZ TAKŻE: WALKA ZAWODNIKÓW BEZ RĄK NA GALI MMA GRZEGORZA SZULAKOWSKIEGO! TEGO W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO. WIADOMO W JAKIEJ FORMULE ZMIERZĄ SIĘ WOJOWNICY

Co oznacza wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO na terenie całej Polski?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyjaśnia, co tak właściwie oznacza wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO na terenie całej Polski. Okazuje się, że między innymi zobowiązuje on służby mundurowe do noszenia kamizelek kuloodpornych oraz broni długiej. To jednak nie wszystko. Ponadto pojawić mogą się kontrole domostw i pojazdów – chodzi o tak zwane „regiony zagrożone”.

Portal wydarzenia.interia.pl pisze jeszcze, że:

W związku z tym drugim stopniem alarmowym służby muszą także zamknąć i zabezpieczyć budynki i pomieszczenia, które nie są regularnie używane.

źródło: Twitter, wydarzenia.interia.pl, polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.