W Polsce grasuje puma? Władze wydają ostrzeżenie!

w polsce grasuje puma

W Polsce grasuje puma? Na mieszkańców Pszczyny padł blady strach. Wszystko za sprawą pewnego mężczyzny, który w okolicach lasu miał widzieć właśnie drapieżne zwierzę. Urząd Miasta w Pszczynie zwraca się do okolicznych mieszkańców, aby na pewien czas – najlepiej do wyjaśnienia sprawy – unikali wypraw do lasu. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, nikt nie lekceważy problemu.

W Polsce grasuje puma? Władze wydają ostrzeżenie, na mieszkańców padł blady strach

O podobnym przypadku już niegdyś było głośno. Tym razem sprawa powraca w województwie śląskim. Mianowicie, jeden z tamtejszych mieszkańców, w okolicach Pszczyny przy drodze krajowej numer 1 miał zauważyć pumę. Ten drapieżny ssak z rodziny kotowatych, może być bardzo niebezpieczny dla ludzi. Sprawę zgłoszono na policję, a mundurowi nie zlekceważyli wezwania. Co więcej, funkcjonariusze w asyście straży miejskiej udali się w miejsce, gdzie rzekomo widziane było zwierzę, jednakże nie wpadli na jego trop.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY POMYSŁ NA KARANIE KIEROWCÓW PRZEKRACZAJĄCYCH PRĘDKOŚĆ – PROSTO Z ESTONII

Sezon grzybowy w pełni, a w lesie może czaić się niebezpieczeństwo

Mieszkańców okolic prosi się, aby na jakiś czas wstrzymać się z wyprawami do lasu. Będzie to jednak o tyle trudniejsze, że właśnie trwa okres grzybowy. W nim setki osób przemierzają hektary leśnych terenów w poszukiwaniu dobrodziejstw natury.

Portal rmf24.pl przytacza słowa asp. sztab. Karoliny Błaszczyk, która zapewnia, że mimo nieprawdopodobnego wydźwięku, zdarzenie zostało na komendzie przyjęte bardzo poważnie. Co więcej, w ostatnim czasie do służb nie wpłynęło żadne zawiadomienie o tym, aby z transportu, prywatnej hodowli lub ogrodu zoologicznego, miało uciec jakiekolwiek niebezpieczne zwierzę.

Ostrzeżenie wydała także strona „Moja Pszczyna” w serwisie Facebook. Jego treść prezentuje się następująco:

W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie. Ostatni raz zwierze widziano na terenie Piasku. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosi się o natychmiastowy kontakt z policją bądź strażą miejską pod nr tel 32 210 43 73 (dyżur całodobowy).

źródło zdjęcia: animals.mom.me

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.