Wrocław: w komunikacji miejskiej spotkasz policjanta

pierdnął na policjanta

We Wrocławiu w komunikacji miejskiej spotkasz policjanta i uczniów szkół policyjnych. Właśnie ruszyła akcja „Komunikacją do bezpieczeństwa”, której celem jest informowanie pasażerów o istniejących zagrożeniach oraz jak ich unikać.

Ilość przestępstw

Każdego dnia z wrocławskiego MPK korzysta około 560 tys. osób. Wśród nich duża część to osoby starsze i dzieci. To właśnie te dwie grupy społeczne są najczęstszymi ofiarami przestępstw. Teraz oprócz kontrolera biletów w komunikacji miejskiej spotkasz policjanta i uczniów szkół policyjnych. Chcą oni zwiększyć świadomość ludzi o niebezpieczeństwach czyhających na nich w MPK. Dodatkowo będą poruszać tematy dotyczące ostrożności i zabezpieczeń przed oszustwami. Akcja „Komunikacją do bezpieczeństwa” jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce.
Insp. Dariusz Wesołowski – zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu mówi:

Od początku tego roku na Dolnym Śląsku mieliśmy już 220 przypadków oszustw na wnuczka, policjanta, prokuratora i tym podobne. Z tego aż połowa pokrzywdzonych, to wrocławianie. W 2018 roku liczba oszukanych seniorów wyniosła ponad 300. To zdecydowanie za dużo, ponieważ niejednokrotnie osoby starsze tracą cały swój dobytek, kwoty od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Wierzymy, że dzięki tej akcji profilaktycznej, wiedza odnośnie zagrożeń będzie wśród seniorów coraz większa.

Na czym polega akcja?

Kilkunastu funkcjonariuszy oraz uczniów będzie nawiązywało kontakt z pasażerami MPK. Będą opowiadać o technikach kradzieży oraz rodzajach oszustw. Każda z osób dostanie dodatkowo broszurę z informacjami jak zachować bezpieczeństwo. Całe przedsięwzięcie skupiać się będzie przede wszystkim na seniorach. Zwykle mają oni ograniczony kontakt z mediami społecznościowymi oraz rzadko korzystają z internetu, a właśnie tam jest najwięcej informacji o tego typu zagrożeniach. Policję będzie można spotkać pod koniec września, w październiku, w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia, przed Wielkanocą oraz tuż przed rozpoczęciem wakacji. W tych terminach komunikacja miejska jest wyjątkowo zatłoczona, przez co ludzie tracą czujność.

CZYTAJ TAKŻE: RANKING 50 NAJBOGATSZYCH POLEK – LIDERKA Z 9 MILIARDAMI ZŁOTYCH

 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.