Utonęli modląc się do boga szczęścia. Tragedia w Indiach

utonęli modląc się

Utonęli modląc się do boga szczęścia. Tragedia rozegrała się na środku jeziora w pobliżu miejscowości Bhopal w Indiach. Miejscowe służby podają, że w wyniku przewrócenia się łodzi, śmierć poniosło 11 osób. Zaledwie 5 udało się uratować. Łódź przechyliła się do wody, gdy wierni zanurzali w niej świętą figurę.

Utonęli modląc się do boga szczęścia. 11 osób w Indiach nie żyje

Religa potrafi zebrać śmiertelne żniwo. Przekonali się o tym ludzie w Indiach. Podczas tradycyjnych obrzędów w których wysławia się między innymi boga szczęścia, przewróciła się łódź na której znajdowało się kilkanaście osób. Bilans zdarzenia jest tragiczny – aż 11 osób utonęło, a uratować udało się tylko 5. W sieci internauci o wszystkim wypowiadają się z pogardą, twierdząc że sytuacja jest wręcz groteskowa. Policja podaje także przyczyny wypadku – łódź zaczęła się stopniowo przechylać, gdy wierni w wodzie zanurzali posąg boga Ganesa. Ostatecznie całkowicie się przewróciła.

W akcji brali udział profesjonalni płetwonurkowie, krewni dostaną odszkodowania

W akcję ratunkową zaangażowanych było ponad 40 policjantów. Gdyby tego było mało, na miejscu pojawili się także profesjonalni płetwonurkowie. Rodziny 11 ofiar mają otrzymać odszkodowania. Ten fakt nieco dziwi internautów, którzy uważają, że ludzie poprzez nierozważne zachowanie sami ściągnęli na siebie nieszczęście.

Obrzędy które miały tragiczny finał, odprawiane były z okazji urodzin Ganesa, czyli symbolu szczęścia, mądrości i dobrobytu. Przedstawia się go jako mężczyznę z głową słonia.

ZOBACZ TAKŻE: POLICJANT Z GRUPY SPEED UKARANY MANDATEM

źródło zdjęcia: independent.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.