USA ewakuuje dyplomatów i ich rodziny z Ukrainy! Departament USA potwierdza

nowe informacje o asteroidzie

USA ewakuuje dyplomatów i ich rodziny z Ukrainy! Niepokojące doniesienia w sieci pojawiały się już wcześniej, a teraz wszystko potwierdził Departament Stanu USA. Jak podaje strona KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe, ewakuację nakazano między innymi rodzinom pracowników ambasady w Kijowe. Dotyczy to jednak także „mniej istotnych” pracowników. Wezwanie do opuszczenia Ukrainy skierowano także do innych obywateli USA. Sytuacja robi się coraz bardziej nerwowa.

USA ewakuuje dyplomatów i ich rodziny z Ukrainy! Departament USA potwierdza doniesienia medialne, sytuacja bardzo niepokoi

Eskalacja konfliktu i wojna pomiędzy Rosją i Ukrainą jest już przesądzona? Niepokojące wieści docierają ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje, USA postanowiło ewakuować dyplomatów i ich rodziny z Ukrainy. O wszystkim pisze jak zawsze bardzo dobrze poinformowana strona KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe. Czytamy tam:

Departament Stanu USA potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne i oficjalnie nakazał ewakuację rodzin pracowników ambasady w Kijowie. Zgodę na opuszczenie Ukrainy na koszt rządu mają również „mniej istotni” pracownicy. Jest też wezwanie do pozostałych obywateli USA przebywających na Ukrainie, by rozważyli opuszczenie tego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKIE POCIĄGI ZE SPRZĘTEM BOJOWYM CORAZ BLIŻEJ GRANICY. PORAŻAJĄCE NAGRANIA OPUBLIKOWANO W SIECI. CZY WOJNA JEST JUŻ PRZESĄDZONA?

Rosja gotowa rozpocząć wojnę „w każdym momencie”. Stany Zjednoczone wyślą dodatkowe wojska do „wschodniej flanki” NATO?

Portal RMF24.pl przytacza słowa sekretarz Białego Domu, Jen Psaki. Ta jeszcze w zeszłym tygodniu miała powiedzieć, że Rosja jest w stanie rozpocząć inwazję „w każdym momencie”. Tymczasem „New York Times” podaje, że prezydent USA, Joe Biden rozważa wzmocnienie wschodniej flanki NATO dodatkowym amerykańskim wojskiem (1-5 tysiąca żołnierzy).

Oficjalne stanowisko Departamentu Stanu USA – „warunki bezpieczeństwa wkrótce mogą się pogorszyć”

Portal RMF24.pl przytacza fragmenty oświadczenia Departamentu Stanu USA. Brzmią one następująco:

Istnieją doniesienia, że Rosja planuje znaczące działania militarne przeciwko Ukrainie. […] Warunki bezpieczeństwa, szczególnie wzdłuż granic Ukrainy na okupowanym przez Rosję Krymie i na kontrolowanej przez Rosję wschodniej Ukrainie, są nieprzewidywalne i mogą się wkrótce pogorszyć.

źródło: RMF24.pl, KiKŚ

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.